Szynobusem pojedziemy na Barbarkę!

Wiadomości, Szynobusem pojedziemy Barbarkę! - zdjęcie, fotografia
Portal ototorun.pl 03/07/2019 10:36

Rowerem, samochodem, a już w przyszłości także szynobusem dostaniemy się na toruńską Barbarkę.

Szkoła Leśna na Barbarce to ulubione miejsce wypoczynku mieszkańców Torunia. Jednak większość dojeżdża tam swoimi samochodami. Z tego powodu często jest problem ze znalezieniem wolnego miejsca parkingowego. Ale to może się wkrótce zmienić. Na Barbarkę będzie można dojechać też szynobusem. Jednym z przystanków na trasie przejazdy ma być Dworzec Toruń - Północ, który doczeka się modernizacji.

Miasto przejmie od spółki PKP nieruchomość przy Szosie Chełmińskiej 178A. Na jej terenie położony jest budynek nieczynnego już Dworca Toruń Północ, który powstał w 1910 roku i przez wiele lat funkcjonował jako przystanek linii Toruń-Czarnowo. Obiekt jest parterowy, niepodpiwniczony, o powierzchni ponad 120 m kw. Zarówno teren nieruchomości jak i sam budynek są w opłakanym stanie.

- Przygotowywana koncepcja zagospodarowania zakłada wykorzystanie budynku dworca dla funkcji punktu informacyjnego z możliwością sprzedaży biletów, przystanku szynobusu na Barbarkę oraz wypożyczalni rowerowej - informuje Urząd Miasta.

Co ciekawe, 21 września 2014 roku w trasę wyruszył specjalny Pociąg na Barbarkę, który uruchomiła Arriva RP wspólnie z Operatorem Logistycznym Paliw Płynnych z Bazy Paliw nr 11 w Zamku Bierzgłowskim oraz Zakładem Linii Kolejowych w Bydgoszczy w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu. Pociąg jednorazowo przejechał trasę Toruń Główny - Toruń Barbarka.

(AM)

fot. arriva.pl

Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku

barbarka, szynobus, toruń, szkołą leśna na barbarce - komentarze opinie

 • Eror - niezalogowany 2019-07-03 12:09:24

  Jakiś okazjonalny przejazd to może i atrakcja, ale na dłuższą metę nie jest to zasadne w żaden sposób (przede wszystkim ekonomiczny) by wskrzesać tam jakikolwiek regularny ruch.Ludzie primo i tak nie zrezygnują z samochodu, secundo-jest autobus na barbarkę,doskonałe ścieżki rowerowe tam prowadzące, terzio-tory przecinają bardzo ruchliwe ulice-Grudziądzka, Legionów, Chełmińska...To nie są już czasy, ani to samo miejsce kiedy była tam regularna linia kolejowa.Budynek albo zburzyć(tańsza opcja)teren wysprzątać, ewentualnie faktycznie zmodernizować i zrobić tam muzeum li tylko i wyłacznie.

 • gość 2019-07-03 12:26:44

  LEWACKIE MRZONKI I WYRZUCANIE W BŁOTO PIENIĘDZY Torunian

 • Gość - niezalogowany 2019-07-03 17:35:22

  Lewackie??

 • ST - niezalogowany 2019-07-04 11:10:16

  Szynobus przejechał na Barbarkę kilka razy (trzy?). Poza tym opcja szynobusu w ruchu regularnym wymaga szeregu uzgodnień i pieniędzy. Tego nie ma. I nie będzie. Kolejne mrzonki tylko po to by dobrze wypadło w komunikacie prasowym.

 • Gość - niezalogowany 2019-07-04 19:41:00

  Bzdurny i kosztowny pomysł.

 • nitka - niezalogowany 2019-07-18 22:28:56

  Pociąg na Barbarkę tak, ale tylko z parowozem. Żadne szynobusy nie wchodzą w rachubę. Energetyka i transport oparty wyłącznie na rodzimym węglu. Najlepiej drzewnym. Mało to mamy lasów chociażby w Białowieży? Trzeba było ciąć dopóki było można. Teraz niemiecko-rosyjskie lewackie koncerny energetyczne zablokowały nas w Brukseli i tylko pomarzyć będziemy mogli o tradycyjnych wartościach publicznego transportu na Barbarkę.

 • pomorzak - niezalogowany 2019-07-22 07:05:25

  Na Barbarkę to nikt kochający spokój,ciszę czy porządek już nie chodzi. Odkąd zrobiono asfaltową drogę i wielki parking to teren ten stał sie zwykłym grajdołem .Parking dla aut powinien być przy pętli autobusowej na ul.Pawiej ,dojazd na samą Barbarkę możliwy tylko dla niepełnosprawnych lub starszych osób.Na Barbarce to się odpoczywało w latach 80-90-tych ,wtedy były z 3 ławeczki w stawie pływały rybki ,a ludzie rozmawiali szeptem ze sobą.Do lasu to się idzie na piechotę lub jedzie rowerem .Ja dziękuję za odpoczynek w smrodzie od spalin i hałasie od aut !

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama