Szybkie BMW wyjadą na ulice Torunia. Powstała nowa policyjna grupa [FOTO]

Wiadomości, Szybkie wyjadą ulice Torunia Powstała policyjna grupa [FOTO] - zdjęcie, fotografia
 • Fotka nr 0 z 4
 • Fotka nr 1 z 4
 • Fotka nr 2 z 4
 • Fotka nr 3 z 4
Portal ototorun.pl 18/07/2019 16:08

Kolejna odsłona walki z piratami drogowymi. Od jutra na ulicach Torunia ma działać nowa policyjna grupa "Speed" wyposażona w BMW z wideorejestratorami.

Policyjna grupa "Speed" to nowa jednostka, która od piątku (19 lipca) ma działać na terenie województwa kujawsko-pomorskiego, w tym między innymi w Toruniu i powiecie toruńskim. Cel numer jeden? Wyeliminowanie z ruchu piratów drogowych. Funkcjonariusze będą wyposażeni w szybkie BMW z wideorejestratorami. 

- Prędkość jest jednym z kluczowych czynników wpływających na ryzyko zaistnienia wypadków drogowych, a także skalę ich skutków - mówi podinsp. Monika Chlebicz, Rzecznik Prasowy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy. - Nadmierna lub niedostosowana do warunków ruchu niesie za sobą zagrożenie nie tylko braku opanowania pojazdu, a w konsekwencji doprowadzenia do wypadku, lecz w istotny sposób wpływa na rozmiar obrażeń w człowieka. Ponadto, agresywne i niewłaściwe zachowania uczestników ruchu drogowego przyczyniają się bezpośrednio do zaistnienia wypadków drogowych. To wszystko stało się argumentem do decyzji, które zapadły w Komendzie Głównej Policji.

Zgodnie z poleceniem zastępcy Komendanta Głównego Policji nadzorującego pion prewencji, we wszystkich komendach wojewódzkich funkcjonować będą grupy pn. "Speed". W województwie kujawsko-pomorskim w skład tego zespołu wejdzie trzech policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy, po jednym policjancie z Wydziału Kryminalnego i Wydziału do walki z Cyberprzestępczością KWP w Bydgoszczy, a także 28 policjantów z ruchu drogowego komend miejskich i powiatowych z Bydgoszczy, Torunia, Grudziądza, Włocławka, Inowrocławia, Świecia i Żnina. 

- O tym, gdzie i kiedy będą patrolować drogi województwa kujawsko-pomorskiego decydować będzie Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Bydgoszczy - dodaje Monika Chlebicz.

Na drogi wyjadą nieoznakowane radiowozy BMW z wideorejestratorami, a także oznakowane wozy z laserowymi miernikami prędkości. 

(AM)

fot. Komenda Wojewódzka Policji w Bydgoszczy

Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku

toruń, policja, speed, policyjna grupa speed, bmw, nieoznakowane bmw - komentarze opinie

 • Gość - niezalogowany 2019-07-18 22:24:39

  Tylko żeby się nie spaliły jak ten na Rubinkowie w Toruniu.

 • Gość - niezalogowany 2019-07-18 22:46:30

  Jo taxowkarzy ustawiac na horzycy zamiast na s10
  Super spec grupa od zlego zaparkowania pojazdu

 • Gość - niezalogowany 2019-07-18 23:50:27

  Ty gość od taksówek naucz się pisac

 • Gość - niezalogowany 2019-07-19 04:05:05

  Prawidłowo...wole jeździć przepisowo czasem jechać jak ten "dziadek" przynajmniej jak najdalej od rozmowy z policją....

 • Gość - niezalogowany 2019-07-19 08:42:18

  Nowa zajebista grupa

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama