„Światło to moc”. Pod Toruniem mają oryginalny pomysł na walkę z piratami drogowymi

Ciekawostki, „Światło moc” Toruniem mają oryginalny pomysł walkę piratami drogowymi - zdjęcie, fotografia
  • Fotka nr 0 z 1
Arkadiusz Kobyliński 05/11/2019 10:00

W Silnie mogą pojawić się kolejne lampy solarne oraz radarowy wyświetlacz prędkości. To pomysł przedstawicieli Stowarzyszenia "Nasze Silno" na poprawę bezpieczeństwa na drogach.

Kolejna ciekawa inicjatywa Stowarzyszenia “Nasze Silno”! Jego przedstawiciele złożyli wniosek w akcji “Światło to moc” organizowanej przez Powszechny Fundusz Ubezpieczeń. Jej celem jest zapobieganie powstawaniu lub zmniejszanie skutków wypadków ubezpieczeniowych. – Wspieramy finansowo i organizacyjnie realizację pomysłów zarówno osób fizycznych jak i lokalnych grup – to one najlepiej znają potrzeby swojego otoczenia dotyczące bezpieczeństwa i zdrowia – pisze o swoim przedsięwzięciu PZU. Będą mogli skorzystać z niego wszyscy jeżdżących trasą Osiek-Toruń.

Czego chcą dla społeczności lokalnej przedstawiciele grupy “Nasze Silno”? Zgłoszony przez nich projekt zakłada montaż ośmiu lamp solarnych oraz radarowego wyświetlacza prędkości na drodze wojewódzkiej nr 654. – Lampy zostaną zamontowane w nieoświetlonych rejonach Silna, a radarowy wyświetlacz prędkości przy drodze DW654, na której kierowcy często przekraczają dozwoloną prędkość - informują przedstawiciele Stowarzyszenia. 

Głosowanie trwa do poniedziałku (11 listopada). Swoje poparcie dla koncepcji montażu lamp solarnych i radarowego pomiaru prędkości można wyrazić tutaj. Co bardzo ważne oddawać głos można każdego dnia. Wartość projektu została oszacowana na kwotę 100 tys. zł. Ma on być realizowany od listopada 2019 roku do kwietnia 2020 roku. 

"Nasze Silno" to stowarzyszenie działające od 2015 roku. Zajmuje się rozwijaniem lokalnej aktywności i poprawą komfortu życia mieszkańców. W ostatnich latach jego przedstawiciele wzięli udział m. in. w organizacji festynów, akcjach sprzątania świata, czy przygotowaniu turniejów sportowych. 

Natomiast w kwietniu tego roku, również w akcji PZU udało się pozyskać środki na zamontowanie oświetlenia na ulicy Kwiatowej oraz skrzyżowania ul. Leśnej i Słonecznej w Silnie. Pomysł okazał się “strzałem w dziesiątkę.” Teraz szansa na kolejny!

(Arkadiusz Kobyliński)

fot. pixabay.com, Stowarzyszenie Nasze Silno

Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku

oborowo, silno, stowarzyszenie nasze silno, lampy, prędkość, droga - komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama