Sukces Uniwersytetu Mikołaja Kopernika

Ciekawostki, Sukces Uniwersytetu Mikołaja Kopernika - zdjęcie, fotografia
Portal ototorun.pl 13/07/2016 19:37

Uniwersytet Mikołaja Kopernika awansował w międzynarodowym rankingu Center for World University Rankings. UMK w CWUR jest teraz 5. w Polsce i 888. na świecie.

 The Center for World University Rankings bada zarówno jakość kształcenia studentów, jak i osiągnięcia pracowników naukowych. Zestawienie opiera się na ośmiu kryteriach: jakości kształcenia (mierzonej sukcesami absolwentów), zatrudnieniu absolwentów, poziomie wydziałów, publikacjach w renomowanych i prestiżowych pismach, cytowalności, zasięgu wg wskaźnika Hirsha i patentach. 

CWUR zestawia 1000 najlepszych uczelni z całego świata. Uniwersytet Mikołaja Kopernika otrzymał łączną notę 44.32 punktów i awansował w rankingu światowym o 23 pozycje (w zeszłym roku zajął 911. miejsce).

UMK awansował także w rankingu krajowym i zajmuje wyższe o jedną lokatę, 5. miejsce w Polsce wśród wszystkich uczelni oraz 3. wśród uniwersytetów. Ustąpił Uniwersytetowi Jagiellońskiemu (45.20) i Warszawskiemu (45.13), niżej sklasyfikowane zostały Uniwersytet Wrocławski (44.32), Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu (44.30) i Uniwersytet Śląski (44.25).

Zestawienie ogólnoświatowe otwiera Harvard University przed Stanford University.

Zestawienie CWUR 2016 

zdjęcie: wikipedia

Reklama

Sukces Uniwersytetu Mikołaja Kopernika komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama