13°C bezchmurnie

Sukces 17-letniego torunianina w Formule 3!

Inne dyscypliny, Sukces letniego torunianina Formule - zdjęcie, fotografia

Za nami pierwszy wyścig piątej rundy serii Euroformula Open w Formule 3. Zawody odbyły się na angielskim torze Silverstone.

W wyścigu wystartował torunianin Alex Karkosik. 17-latek w kwalifikacjach wywalczył drugie pole startowe i był jednym z faworytów do zwycięstwa. Karkosik w trakcie wyścigu bardzo długo utrzymywał drugą pozycję, ale pod koniec dał się wyprzedzić i ostatecznie zajął trzecią lokatę.

Zdaniem ekspertów to i tak wielki sukces. Torunianin stał się najmłdoszym Polakiem, który stanął na podium w prestiżowej Formule 3. 

- To był dla nas niesamowity weekend. Rozpocząłem drugą połowę sezonu w bardzo dobrej formie, bo ostro trenowałem w trakcie wakacyjnej przerwy, ale nie spodziewałem się, że na zupełnie nowym dla mnie, a do tego tak trudnym torze wywalczę swoje pierwsze podium w Formule 3. Sobotni wyścig potoczył się prawie idealnie. Wiedziałem, że trudno będzie walczyć z Harrisonem przed jego publicznością, ale w miarę komfortowo jechałem na drugiej pozycji. Gdy wyprzedził mnie Devlin DeFrancesco nie chciałem walczyć za wszelką cenę bo pamiętałem, jak skończył się nasz pojedynek w Portugalii na początku sezonu. Skupiłem się na dowiezieniu do mety finiszu na podium i bardzo się z niego cieszę - powiedział po wyścigu Alex Karkosik.

Alex w klasyfikacji generalnej Formuly 3 zajmuje 11 miejsce. Teraz przez kierowcami szósta runda, która odbędzie się na znanym z Formuly 1 włoskim torze Monza. 

Alex Karkosik w akcji na angielskim torze Silverstone.

(fot. facebook.com/alexkarkosikofficial)

Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku

Sukces 17-letniego torunianina w Formule 3! komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na ototorun.pl