14°C bezchmurnie

Studentki z UMK pomogły w oryginalny sposób bezdomnym kobietom [FOTO]

Pomagać można w różnej formie! Udowodniły to cztery studentki pedagogiki ogólnej Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Kinga Dąbrowska, Iwona Milkowska, Adrianna Morzyńska i Patrycja Olejnik w ramach przedmiotu „Badanie w działaniu”, koordynowanego przez dr Dagnę Dejnę, zorganizowały dzień pielęgnacji dla kobiet z Centrum Pomocy dla Bezdomnych Kobiet i Matek z Dziećmi, znajdującego się w Bydgoszczy.

„Odrobina relaksu”, bo właśnie tak brzmiała nazwa projektu, to działania skierowane na pielęgnację skóry, włosów i paznokci. Dzięki inicjatywie studentek Uniwersytetu Mikołaja Kopernika wszystkie chętne panie mogły skorzystać z usług fryzjera, zabiegu na dłonie z wykorzystaniem parafiny, regulacji brwi oraz z manicure. Dodatkowo zorganizowano dla kobiet warsztaty z brafittingu, na których konsultantki z salonu bielizny BraMiracle opowiedziały jak poprawnie dobrać biustonosz do swojej sylwetki. 

- Wszystko wyszło fajnie, bo panie bardzo chętnie brały udział w przygotowanych zabiegach i z zainteresowaniem wysłuchały wykładu - cieszy się jedna z organizatorek akcji Iwona Milkowska. Myślę, że taka forma wolnego czasu była dla tych pań na pewno atrakcyjna i dała im chwilę relaksu oraz odprężenia.

Na zakończenie wszystkie uczestniczki otrzymały upominki w postaci kosmetyków. Warto dodać, że pomysłodawczynie projektu pamiętały również o przebywających tam dzieciach. Dzięki zorganizowanej wśród harcerzy zbiórce, najmłodsi otrzymali masę zabawek: gry, puzzle, pluszaki.

(FS)

Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku


Studentki z UMK pomogły w oryginalny sposób bezdomnym kobietom [FOTO] komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się