Studentka UMK ma przerwany rdzeń kręgowy po wypadku. Uczelnia i Natalia Kukulska chcą jej pomóc

Uczelnie wyższe, Studentka przerwany rdzeń kręgowy wypadku Uczelnia Natalia Kukulska chcą pomóc - zdjęcie, fotografia
Portal ototorun.pl 28/11/2019 11:00

7 grudnia Uniwersytet Mikołaja Kopernika zorganizuje 18. Uniwersytecki Koncert Charytatywny "Jesteśmy razem". W trakcie wieczoru zaśpiewa Natalia Kukulska. Dochód zostanie przeznaczony na leczenie i rehabilitację studentki UMK Aleksandry Rutkowskiej.

Aleksandra Rutkowska to studentka Wydziału Nauk Ekonomicznych i Zarządzania UMK. W święta wielkanocne uczestniczyła w tragicznym wypadku. W wyniku tego zdarzenia zginęła jej matka, a tata i brat z ciężkimi obrażeniami trafili do bydgoskich szpitali. Natomiast Aleksandra została przetransportowana do placówki medycznej w stanie krytycznym.

Jak informuje toruńska uczelnia, studentkę UMK czeka długotrwałe leczenie, dwie skomplikowane operacje, niełatwy okres rehabilitacji i - z dużym prawdopodobieństwem - wózek inwalidzki. – Oli – mimo dramatycznych doświadczeń – nie opuszcza heroizm i ogromna siła ducha. Po wypadku, podczas pobytu w szpitalach, zdała wszystkie egzaminy letniej sesji, dokończyła pracę dyplomową i złożyła z bardzo dobrą oceną egzamin końcowy. Zdecydowała się również kontynuować studia na II stopniu na Wydziale Nauk Ekonomicznych i Zarządzania UMK – czytamy na stronie UMK.

Uczelnia stara się pomóc Oli i dlatego dochód z 18. Uniwersyteckiego Koncertu Charytatywnego "Jesteśmy razem" zostanie w całości przekazany na na leczenie i rehabilitację studentki. Wydarzenie rozpocznie się 7 grudnia o godz. 18:00 w Auli UMK (ul. Gagarina 11). Poprowadzi go tradycyjnie Marzena Słupkowska, a gwiazdą wieczoru będzie Natalia Kukulska.

Bilety w cenie 70 zł (przedsprzedaż) i 80 zł (od 1 grudnia) można nabyć w Sklepie z Pamiątkami (Rynek Staromiejski 1), na stronie empikbilety.pl oraz w aplikacji Going. Pracownicy UMK mają możliwość zakupu biletów w Dziale Socjalnym UMK (od poniedziałku do piątku w godz. 7:30-15:00, pokój 416 w rektoracie).

Leczenie Oli jest kosztowne, liczy się każda pomoc – studentkę można wesprzeć, uczestnicząc w licytacjach, które będą towarzyszyć grudniowemu koncertowi, bądź przekazując wpłatę na konto Fundacji Amicus Universitatis Nicolai Copernici (ul. Gagarina 37, 87-100 Toruń): 56 1140 2017 0000 4502 0345 2695 z dopiskiem: dla Aleksandry Rutkowskiej. Fundacja będzie też gromadziła przeznaczone na ten cel fundusze z 1% podatku dochodowego. Aby przekazać 1% Oli, wystarczy wskazanie w zeznaniu podatkowym wpisać KRS FAUNC: 0000027675 oraz w rubryce „Informacje uzupełniające – cel szczegółowy” wpisać „dla Aleksandry Rutkowskiej”.

(Redakcja)

fot. Aleksandra Rutkowska

Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku

aleksandra rutkowska, koncert, natalia kukulska, umk, toruń - komentarze opinie

 • gość 2019-11-28 18:11:08

  Ciekawe czy pani K i zespół wystąpią za darmo lub przekażą honoraria na leczenie studentki? Bo inaczej to żadna "pomoc", tylko regularny występ "z okazji...".

 • gość 2019-11-28 21:55:13

  Po 70 zł bilety to drogo. Jakby były po 20-30 to byłoby dużo chętnych osób.Ale zobaczymy....ile zbiorą. Studenci podobno nie mają za duzo. Więc 70 to spora sumka dla nich

 • Gosebaść - niezalogowany 2019-11-29 21:36:10

  A tadkowi dadzą 10kilionow za sranie w banie i mydlenie oczu szarym mydlem żenada

 • Jarek - niezalogowany 2019-11-30 10:57:15

  Nie wierzę że zespół będzie brał pieniądze jak jest taki cel... Więc wydaje mi się że komentarze nie na mijescu

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama