Strażakom ochotnikom z Obrowa będą pomagać nowoczesne drony [FOTO]

Ciekawostki, Strażakom ochotnikom Obrowa będą pomagać nowoczesne drony [FOTO] - zdjęcie, fotografia
  • Fotka nr 0 z 2
  • Fotka nr 1 z 2
Arkadiusz Kobyliński 26/10/2019 08:00

W gminie Obrowo pojawiły się 4 nowe drony. Latające urządzenia dla ważnych instytucji przekazał firma Baza - Akademia Kompetencji z Warszawy.

Firma Baza – Akademia Kompetencji z Warszawy podarowała trzy drony dla jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej w gminie Obrowo, które trafiły do OSP Zawały, Kawęczyn i Osieka nad Wisłą oraz jeden dla Gminnego Ośrodka Kultury. Każdy kosztował niemal 5 tys. zł.

Instytucjom działającym na terenie gminy Obrowo przekazano je za uczestnictwo w szkoleniach komputerowych z „Systemów Geoinformatycznych w praktyce wraz z pozyskiwaniem danych przestrzennych”, w których wykorzystywano właśnie ten nowoczesny sprzęt. 

 Szkolenia, które prowadzi nasza firma nie obciążają samorządów, gdyż są w 100% darmowe, współfinansowane przez nas i Unię Europejską - tłumaczy Jarosław Politowski z firmy Baza.  Dodatkowo za wyszkolenie grupy osób liczących ok. 70 osób przysługuje bonus w postaci darowizny drona mającego na celu podniesienie uniwersalnych umiejętności cyfrowych wskazanych w projekcie.

Ogólnie przeszkolone zostało 280 osób z gminy Obrowo. Natomiast sprzęt, który będzie w posiadaniu strażaków i ośrodka kultury bez wątpienia pomoże w codziennej pracy. - Mamy nadzieję, że kolejne edycje szkoleń, które ruszą zimą 2019 r. będą cieszyły się dużym zainteresowaniem mieszkańców gminy Obrowo i nie tylko - pisze Marzena Słupczewska z Urzędu Gminy Obrowo. 

(Arkadiusz Kobyliński)

fot. Urząd Gminy Obrowo

Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku

obrowo, ochotnicza straż pożarna, gok obrowo, firma baza - komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama