6°C bezchmurnie

Stadion Elany Toruń zamknięty na dwa hitowe pojedynki!

Piłka Nożna, Stadion Elany Toruń zamknięty hitowe pojedynki! - zdjęcie, fotografia

Stadion Miejski przy ul. Bema zostanie całkowicie zamknięty na dwa spotkania ligowe. To decyzja wojewody Mikołaja Bogdanowicza.

Bardzo złe wiadomości dla wszystkich kibiców Elany Toruń. Wojewoda województwa kujawsko-pomorskiego Mikołaj Bogdanowicz zdecydował, że stadion żółto-niebieskich zostanie całkowicie zamknięty na najbliższe dwa spotkania ligowe.

To fatalna informacja dla fanów oraz zarządu klubu. Dwa najbliższe mecze na stadionie przy ul. Bema zapowiadają się bardzo interesująco. 13 października do naszego miasta przyjedzie Ruch Chorzów (14 kolejka), natomiast 27 października odbędzie się mecz derbowy z Olimpią Grudziądz (16 kolejka).

Stowarzyszenie kibiców Elany Toruń zapowiedziało, że będzie walczyć o zmianę decyzji wojewody Bogdanowicza. - Razem z klubem podjęliśmy działania, żeby jakoś zaradzić tej sytuacji. Walczymy do końca - piszą kibice w mediach społecznościowych.

Decyzja wojewody jest spowodowana zachowaniem kibiców na stadionie podczas spotkania Elana Toruń - Widzew Łódź, które odbyło się na obiekcie przy ul. Bema 1 września tego roku. Po zakończeniu meczu policja zatrzymała pięciu pijanych kibiców, którzy złamali prawo. Poza tym podczas spotkania na murawę i bieżnię stadionu kibice Elany Toruń rzucali race. Ale to nie wszystko. Przed rozpoczęciem widowiska niektórzy próbowali wejść na obiekt bez biletu. Doszło wówczas do zamieszek. Interweniowała policja, która użyła gazu łzawiącego.

Po 12 kolejkach Elana Toruń jest wiceliderem tabeli II ligi. Wyprzedza ją tylko Widzew Łódź, który ma zaledwie dwa punkty przewagi.

(Filip Sobczak)

fot. elanatorun.com

Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku

Stadion Elany Toruń zamknięty na dwa hitowe pojedynki! komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się