Sprawdzony pomysł z zachodu dotarł do Obrowa. Seniorzy otrzymają specjalne bransoletki

Komunikaty, Sprawdzony pomysł zachodu dotarł Obrowa Seniorzy otrzymają specjalne bransoletki - zdjęcie, fotografia
Arkadiusz Kobyliński 29/07/2019 07:44

Gmina Obrowo dołączy do programu “Teleopieka”. Dzięki decyzji wójta Andrzeja Wieczyńskiego, seniorzy spod Torunia otrzymają specjalne bransoletki życia.

Pierwsza edycja programu “Teleopieka” prowadzona w ramach projektu „Pogodna jesień życia na Kujawach i Pomorzu” przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Toruniu i Kujawsko-Pomorski Oddział Okręgowy Polskiego Czerwonego Krzyża okazała się sukcesem.

Dzięki niej całodobową opiekę i wsparcie asystentów czekających na kontakt telefoniczny 24 godziny mogły liczyć przede wszystkim osoby starsze - powyżej 60  roku życia, chore, niepełnosprawne, wykluczone społecznie, o najniższych dochodach i pozostające bez opieki.

W ramach pierwszej edycji, która aktualnie trwa bransoletki życia marszałek przekazał 155 osobom. - Teleopieka oznacza bezpieczeństwo przy zachowaniu niezależności, na której, wiemy to z przeprowadzonych badań, większości seniorów zależy. Rozbudowa systemu jest odpowiedzią na zapotrzebowanie społeczne – podkreślił marszałek Piotr Całbecki.

Na początku bieżącego roku ROPS ogłosił, że w nowej edycji programu jako partnerzy będą mogły uczestniczyć podtoruńskie gminy. Poinformowano też, że do rozdysponowania, proporcjonalnie do liczby ludności będzie 3000 bransoletek. Wójt Gminy Obrowo Andrzej Wieczyński zadeklarował przystąpienie do tego projektu. 

Nabór osób, które skorzystają z opieki wystartuje już na początku 2020 roku. Kilka miesięcy później bransoletki ratujące życie trafią do wybranych mieszkańców.

(Arkadiusz Kobyliński)

Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku

obrowo, wójt, piotr całbecki, andrzej wieczyński, teleopieka, opaski życia - komentarze opinie

  • gość 2019-07-31 00:11:07

    "Przystąpił": https://www.obrowo.org/wsparcie-dla-seniorow-w-naszej-gminie-potrzebne/
    Chyba raczej - został przymuszony.

  • Gośćhahs - niezalogowany 2019-07-31 07:36:57

    W Belgii na podstawie zapisu z tych bronzoletek Wylapuje się starszych bez rodzin i poddaje eutanazji .Kosztu zwyciężają ludzi jak śmiecie się usowa .Chyba nie są to złego początki.

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama