29°C bezchmurnie

Spotkaj się z olimpijczykami w Toruń Plaza!

Kiedy: 2018-09-14 , godzina: 17:00 | Gdzie: Toruń Plaza

Wydarzenie, Spotkaj olimpijczykami Toruń Plaza! - zdjęcie, fotografia

Już dziś (piątek) o godz. 17.00 w Toruń Plaza odbędzie się spotkanie z olimpijczykami - wioślarzami AZS Toruń Sławomirem Kruszkowskim i Łukaszem Pawłowskim. Będzie też trener osady toruńskiej Mariusz Szumański, Prezes AZS Toruń Henryk Boś i Dyrektor Szkoły Mistrzostwa Sportowego Jacek Królikiewicz.

Impreza "Run&Row" to widowiskowy bieg z łodziami i wyścig wioślarski na Wiśle. Wydarzenie będzie miało miejsce w niedzielę, 23 września. Torunianie, którzy chcieliby dopingować zawodników już od godz. 14.00 będą mogli wziąć udział w zabawach i konkursach na ergometrach.

Załogi wioślarskie wystartują o godz. 16.00 spod pomnika Mikołaja Kopernika. Trasa biegu z łodziami będzie wiodła ulicami Szeroką i Mostową. Bulwarem Filadelfijskim zawodnicy dotrą do przystani AZS, skąd rozpocznie się wyścig. Załogi dwukrotnie opłyną most im. Józefa Piłsudskiego i most im. Ernesta Malinowskiego (tzw. most kolejowy). Po pokonaniu trasy na Wiśle, ponownie pobiegną na starówkę. Na mecie każda z załóg weźmie udział w rywalizacji na ergometrach. O zwycięstwie w Run&Row zadecyduje czas, w którym uda się zawodnikom wykonać wszystkie zadania. 

Natomiast już dziś w Toruń Plaza odbędzie się spotkanie z olimpijczykami - wioślarzami AZS Toruń Sławomirem Kruszkowskim i Łukaszem Pawłowskim. Będzie też trener osady toruńskiej Mariusz Szumański, Prezes AZS Toruń Henryk Boś i Dyrektor Szkoły Mistrzostwa Sportowego Jacek Królikiewicz. W trakcie spotkania będzie można podziwiać 20-metrową łódź wioślarską i spróbować swoich sił na ergometrach, a także wziąć udział w konkursach z nagrodami od Toruń Plaza.

Sławomir Kruszkowski - reprezentant Polski i AZS Toruń w wioślarskiej czwórce podwójnej podczas Letnich Igrzysk Olimpijskich w Sydney (8m) i Atenach (4m) oraz wioślarskiej ósemce podczas Letnich Igrzysk Olimpijskich w Pekinie; srebrny (Sevilla, 2002) i brązowy (Mediolan, 2003) medalista Mistrzostw Świata w czwórce podwójnej; srebrny medalista Mistrzostw Europy (Poznań, 2007); 

Łukasz Pawłowski - srebrny medalista Igrzysk Olimpijskich w Pekinie w turnieju czwórki bez sternika wagi lekkiej. Brązowy medalista Mistrzostw Świata w ósemkach (2006) z Eton i w czwórkach bez sternika wagi lekkiej z Poznania (2009), złoty medalista Młodzieżowych Mistrzostw Europy w czwórce bez sternika wagi lekkiej (2003 i 2004), na co dzień występuje w klubie AZS UMK Toruń;

Jacek Królikiewicz - Dyrektor Szkoły Mistrzostwa Sportowego;

Henryk Boś - Prezes AZS Toruń;

Mariusz Szumański - trener osady toruńskiej, główny trener reprezentacji Polski.

Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku


Spotkaj się z olimpijczykami w Toruń Plaza! komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się