6°C bezchmurnie

Spełnij swoje marzenie. W wakacje poleć do USA

Relaks, Spełnij swoje marzenie wakacje poleć - zdjęcie, fotografia

Lot za ocean - wspólnie z agencją turystyczną Coco Tours namawiamy Was na wakacyjne szaleństwo, czyli podróż do Stanów Zjednoczonych.

Stany Zjednoczone to ogromy kraj. Trzeci na świecie pod względem liczby ludności i czwarty pod względem powierzchni. Nie brakuje też ciekawych miejsc, których na pewno za jednym razem nie zobaczycie, dlatego wspólnie z agencją turystyczną Coco Tours wybraliśmy dla Was kilka najciekawszych naszym zdaniem propozycji.

To, jak? Jesteście gotowi spełnić swoje amerykańskie marzenie? Zapraszamy do lektury...

Na sam początek Nowy Jork.

To miasto, które po prostu trzeba zobaczyć. I to mimo tego, że pewnie doskonale je znacie chociażby z niezliczonej ilości amerykańskich filmów. Nie bez powodu Nowy Jork nazywany jest stolicą świata (chociaż nie jest stolicą USA). Dzieli się na pięć rejonów - Manhattan, Brooklyn, Queens, Bronx, a także Staten Island.

Wszędzie tam jest wyjątkowo, dla przykładu Manhattan to stolica prestiżu i wysokich biurowców. Queens zamieszkuje przede wszystkim klasa średni, a Bronx jest centrum rapu oraz hip-hopu. 

Statua Wolności to jedno z najbardziej rozpoznawalnych miejsc Nowego Jorku

Nowy Jork to dopiero początek naszej amerykańskiej przygody. Teraz przenosimy się do Los Angeles i Beverly Hills, gdzie można poczuć się jak prawdziwa gwiazda filmowa. Wiele słynnych osobistości, szczególnie tych z Hollywood, mieszka właśnie w tym mieście, jednym z najbardziej ekskluzywnych w USA. 

A teraz złote, piaszczyste, niebiańskie plaże, malownicze krajobrazy, gorące słońce, wyluzowani, opaleni ludzie, przepiękne kolorowe kwiaty i palmy. Czyli Hawaje... Wysokie fale Pacyfiku przyciągają sportowców i turystów z całego świata. To istny raj dla fanów deski windsurfingowej.

 

Jeszcze jedno miejsce? OK, nie ma sprawy! Może jeszcze wybierzmy się do Chicago, gdzie poczujemy się trochę jak w domu, bo to najbardziej polskie miasto w USA. Główne atrakcje Chicago znajdują się na terenie Downtown, to centrum, które przylega do brzegów jeziora Michigan. 

Uwaga! Aby uniknąć niemiłych sytuacji, dobrze zapoznać się z podstawowymi informacjami o Stanach Zjednoczonych. Trzeba również pamiętać o formalnościach - wiza to nie wszystko, warto też zakupić ubezpieczenie podróżne. 

Tak, wiemy. Wspólnie z Coco Tours pewnie narobiliśmy Wam dużego apetytu na wyjazd do USA. Trochę to kosztuje. Fakt, ale warto wydać każde pieniądze, by przeżyć amerykański sen... 

Agencja turystyczna Coco Tours

Małe Garbary 21 (10:00-18:00)

792 010 515
793 110 515

Legionów 216f (10:00-20:00)

792 010 515
793 110 515

Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku 


stany zjednoczone, usa, wakacje, coco tours - komentarze opinie

  • gość 2018-04-01 17:42:29

    Zupełnie nie mój kierunek i zwyczajnie wolę europejskie plaże :) Na najbliższe lato mamy zaplanowaną Grecję z Itaką i już nie mogę się tego wypoczynku doczekać

Dodajesz jako: Zaloguj się