14°C bezchmurnie

Specjaliści z Google i Microsoft odwiedzili Toruń [FOTO]

Za nami konferencja „Cyberbezpieczeństwo firm”. Spotkanie w Arenie Toruń zorganizowało Centrum Wsparcia Biznesu w Toruniu.

W naszym mieście trwa Ecenter COPERNICUP 2018. To największa impreza e-sportowa w północnej Polsce. Turniej jest organizowany przez graczy gier komputerowych dla... graczy gier komputerowych. Zawodnicy rywalizują między innymi w bardzo popularnej grze - Counter Strike: Global Offensive.

Miasto i Centrum Wsparcia Biznesu wykorzystało tę dużą imprezę, żeby zorganizować konferencję "Cyberbezpieczeństwo firm". W jej trakcie można było posłuchać o przykładach naruszeń systemów bezpieczeństwa informatycznego w firmach i konsekwencjach z nimi związanych. Dowiedzieliśmy się, jak postępować w przypadku między innymi: utraty wszelkich danych w tym praw wartości intelektualnych, pieniędzy, czy wyłączenia produkcji.

Tak jak dla wielu firm, tak i dla samorządu, tak zwane cyberbezpieczeństwo jest niezwykle istotne, dlatego, że gromadzimy niesłychanie dużą ilość danych. Nasz urząd co roku wydaje ponad 150 tys. decyzji administracyjnych, takich jak choćby pozwolenie na budowę czy wydanie prawa jazdy oraz dowodu osobistego. A każda taka decyzja zawiera dane osobowe wrażliwe i naszym obowiązkiem jest je chronić - mówił podczas spotkania prezydent Michał Zaleski.

W Arenie Toruń pojawiło się bardzo wielu specjalistów, którzy są związani z branżą IT. Swoje prelekcje wygłosili eksperci między innymi z firmy Microsoft, Exea Data Center, która świadczy usługi chmury dla biznesu, Immunity Systems, firmy zajmującej się bezpieczeństwem IT czy E-Center, świadczącej usługi hostingowe i zabezpieczeń danych.

Konferencja „Cyberbezpieczeństwo firm” odbyła się 2 lutego, natomiast Ecenter COPERNICUP 2018 trwa do 4 lutego do 19:00.

(fot. torun.pl)

Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku


Specjaliści z Google i Microsoft odwiedzili Toruń [FOTO] komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się