29°C bezchmurnie

Smoki z Teksasu kontra strażacy. To był wyjątkowy turniej w Łubiance [FOTO]

Wczoraj (26 lipca) amerykańscy żołnierze, którzy na co dzień stacjonują w Toruniu, odwiedzili strażaków z Łubianki.

Wojskowi wybrali się do Łubianki, by wziąć udział w strażacko-wojskowym turnieju sportowym. 1. Batalion 82. Grupy Artyleryjskiej, która jest częścią 1. Brygady Pancernej 1. Dywizji Kawalerii Armii Stanów Zjednoczonych, przebywa obecnie w Toruniu w ramach operacji Atlantic Resolve. Na co dzień stacjonują jednak w Ford Hood w Teksasie.

Nie jest to pierwsza inicjatywa amerykańskich żołnierzy mająca na celu ich integrację z naszym regionem. W czerwcu przed Urzędem Marszałkowskim przygotowali ceremonię, w czasie której ponownie zaciągali się do armii. Z kolei w lipcu zaprosili na toruński poligon polską młodzież z Litwy, Ukrainy i USA.

Natomiast do Łubianki wybrało się około 30 wojskowych, którzy wzięli udział w miniturnieju piłki nożnej oraz przeciąganiu liny. Zjedli także obiad złożony z dań kuchni regionalnej przygotowany przez Koło Gospodyń Wiejskich w Łubiance. Wybrali się także do Zamku Bierzgłowskiego oraz do Bierzgłowa. Zwiedzili tam zamek i kościół.

Spotkanie odbyło się w otwartym niedawno ośrodku szkolenia strażaków w Łubiance, który powstał dzięki wsparciu z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Budynek składa się z dwóch kondygnacji i znaleźć można w nim sale wykładowe, zaplecze administracyjne, pomieszczenia socjalno-sypialne, garaże do wozów bojowych oraz nowoczesną infrastrukturę sportową i szkoleniową.

fot. Szymon Zdziebło

Partnerem modułu jest Województwo Kujawsko-Pomorskie.

 


Smoki z Teksasu kontra strażacy. To był wyjątkowy turniej w Łubiance [FOTO] komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się