Śmiertelne potrącenie rowerzystki w Toruniu. Śledczy: rosyjski siatkarz współwinny tragedii

Sprawy kryminalne, Śmiertelne potrącenie rowerzystki Toruniu Śledczy rosyjski siatkarz współwinny tragedii - zdjęcie, fotografia
Portal ototorun.pl 09/03/2019 15:22

Jest akt oskarżenia w sprawie Igora Y., który na skrzyżowaniu w pobliżu Centrum Handlowego Bielawy śmiertelnie potrącił rowerzystkę.

Przypomnijmy, 2 czerwca 2018 roku na skrzyżowaniu Szosy Lubickiej z ulicą Olsztyńską w Toruniu samochód osobowy potrącił rowerzystkę. Kobieta zginęła na miejscu. Jak ustalili śledczy, bezpośrednią przyczyną tego tragicznego w skutkach wypadku było nieprawidłowe zachowanie się rowerzystki, która nie zachowała szczególnej ostrożności podczas zbliżania się do skrzyżowania i nie zastosowała się do sygnalizacji świetlnej. Na skrzyżowanie wjechała na czerwonym świetle.

- Jednocześnie, do zaistnienia wypadku przyczyniło się nieprawidłowe zachowanie kierującego samochodem Igora Y., który rozwinął prędkość większą aniżeli dopuszczalna na tym odcinku drogi, czym pozbawił się możliwości zatrzymania pojazdu przed torem ruchu kierującej rowerem i tym samym uniknięcia jej potrącenia - wyjaśnia Andrzej Kukawski, rzecznik prasowy Prokuratury Rejonowej w Toruniu. Za kółkiem auta siedział 31-letni Igor Y. To rosyjski siatkarz, były zawodnik między innymi Łuczniczki Bydgoszcz. Według ustaleń śledczych, jechał z prędkością 81 km/h. Mężczyzna podczas przesłuchania nie przyznał się do winy. - Twierdził, że nie pamięta, z jaką prędkością się poruszał, pozostając w przekonaniu, że prędkość administracyjnie dopuszczalna na tym skrzyżowaniu wynosi 70 km/h - dodaje prokurator Andrzej Kujawski. 

Jego sprawą zajmie się teraz Sąd Rejonowy w Toruniu. Grozi mu kara od 6 miesięcy do 8 więzienia. 

*

Jeśli byłeś świadkiem jakiegoś zdarzenia, masz problem i chcesz go nagłośnić, czy po prostu masz do nas jakieś pytanie - napisz na naszego e-maila: [email protected]

(Redakcja)

Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku

 

Reklama

wypadek, toruń, policja, olsztyńska, potrącenie - komentarze opinie

  • Kk - niezalogowany 2019-03-09 13:38:09

    Rowerzysta wpadł na czerwonym a sprawa przeciwko kierującemu pojazdem?

  • SS SA - niezalogowany 2019-03-09 13:43:51

    Co za głupi kraj. Baba winna, chłopa posadzą. Lewacki kraj.

  • Gość - niezalogowany 2019-03-09 14:22:26

    "Grozi jej"?! Jakaś pośmiertna kara pozbawienia wolności?

  • Gość - niezalogowany 2019-03-09 14:28:01

    Przecież wina rowerzysty. Co chcą od faceta.

  • Gość - niezalogowany 2019-03-09 14:50:51

    Czyli kolor sygnalizacji nie ma juz znaczenia? Ciekawe...

  • jestem Gość - niezalogowany 2019-03-09 15:15:24

    Sprawa oczywista. On mógł się poruszać tą drogą, ona nie (bo światła na to nie pozwalały). I nawet jeśli przekroczył prędkość to mimo wszystko nie on wjechał na chodnik, tylko ona na jezdnię. Szkoda roweru, bo dziewczyna zapłaciła za swoją bezmyślność i drugiej szansy niestety nie dostanie. Lajf is brutal...

  • Ja - niezalogowany 2019-03-09 15:26:44

    Pewnie ma gdzieś plecy jeszcze zrobią że to była jego wina

  • Xyz - niezalogowany 2019-03-09 15:58:49

    Przecież to jest chore, nawet jeżeli jechałby 81km/h czyli o 11 więcej!! Niż dopuszczalne na tamtym odcinku drogi to przecież wina baby.. nie w Toruniu jak widać. Ok od dziś się wpierdalamy pod samochody na czerwonym :)

  • Siatkarz - niezalogowany 2019-03-09 16:06:18

    Gosciu w kilku osobach. Gdyby jechał 50 km/h moze kobieta by przezyła. A głupi to sam jesteś.

  • Random - niezalogowany 2019-03-09 16:38:47

    Boże... przecież to ta baba wjechała mu pod koła! Co oni od niego chcą! A po za tym czemu tej dziewczynie coś grozi?

  • Ość - niezalogowany 2019-03-09 16:48:19

    Nie dość że zginęła przez własną głupotę to jeszcze problemów komuś narobiła. Od Batorego do prokuratury na grudziackiej przed 7 rano też taka królowa jeździ

  • Stefan W - niezalogowany 2019-03-09 18:05:42

    A później się dziwić, że pojawiają się tacy jak Stefan W.

  • Gościu - niezalogowany 2019-03-09 18:21:23

    Jechał 83 czyli normalnie, tak jeżdżą wszyscy a na pewno większość, ta mniejszość jeździ ponad 100 km/h Tego nasza dzielna policja nie widzi!

  • Gość - niezalogowany 2019-03-09 19:02:14

    A ile dostał były policjant za zabicie dwóch osób w sylwestra przechodzących na pasach na Rubinkowie z prędkością ponad 100 km Ponoć 2 lata w zawieszeniu za ewidentna wine kierowcy i śmierć dwoch osob

  • Gość - niezalogowany 2019-03-09 19:24:38

    Jechal 160 i sie scigal.

  • Gość - niezalogowany 2019-03-09 19:56:09

    To jest żałosne. Co chwila się o takim czymś słyszy jeśli chodzi o Toruń. Miasto powinno zwrócić większą uwagę na sygnalizacje której brak w wielu miejscach albo jest źle zsynchronizowana. Jak człowiek się wpierdala pod koła to czemu kierowca winny gdzie miał zielone? Też mi się ostatnio wpieprzyla, babka z dzieckiem w wózku. Co to jest żeby na takich drogach wchodzić pod koła gdy ma się czerwone i jeszcze z dzieckiem? Powinniście apelowac do przechodniów i rowerzystów o uwagę na drodze a nie do kierowców dając transparenty "zwolnij".

  • gość 2019-03-10 16:52:38

    Przed każdym przejściem powinna być instrukcja przechodzenia. Jeżeli to by nie pomogło to trzeba pozakładać szlabany takie jakie są jak się prowadzi bydło na rzeź.

  • Makx - niezalogowany 2019-03-10 19:34:04

    Nie no to jest szczyt wszystkiego, jak cokolwiek wlepia chłopakowi to oficjalnie nasz kraj jest jednym wielkim bagnem.... spoko prokuraturo od dzis wlatuje na czerwonym skoro jednak można.

  • Gość - niezalogowany 2019-03-12 09:25:03

    Jeszcze raz propagowac myslenie i smozachowanie

Dodajesz jako: |