Śmierć na przejściu dla pieszych na Trasie Średnicowej [FOTO]

Sprawy kryminalne, Śmierć przejściu pieszych Trasie Średnicowej [FOTO] - zdjęcie, fotografia
Filip Sobczak 12/02/2018 09:03

W niedzielę (11 lutego) po południu na Trasie Średnicowej w Toruniu doszło do kolejnego śmiertelnego potrącenia.

Tragiczny wypadek miał miejsce w niedzielę około godziny 13:40. Jeden z naszych czytelników poinformował nas, że na Trasie Średnicowej doszło do potrącenia kobiety. Informację potwierdzili policjanci. 64-latka została przetransportowana do szpitala. Niestety w wyniku poniesionych obrażeń zmarła.

- W kierunku Szosy Chełmińskiej tym samym pasem jechały dwa samochody. Tuż przed przejściem dla pieszych kierujący samochodem marki nissan postanowił wykonać manewr wyprzedzania - mówi dla Oto Toruń Wioletta Dąbrowska z toruńskiej policji.

Niestety ten manewr skończył się tragicznie. 36-letni kierowca potrącił 64-letnią kobietę, która zmarła w szpitalu. Funkcjonariusze zatrzymali prawo jazdy mężczyzny. Teraz o jego losie zadecyduje prokuratura. 

Kilka godzin po tym wydarzeniu udało nam się dotrzeć do czytelniczki, która wraz z mężem jechała za wspominanymi dwoma samochodami. 

- Zobaczyłam faceta, który ze spokojem wyciągał trójkąt ostrzegawczy z auta sprawcy. Domyślam się, że to było jego auto, gdyż było obite z przodu po prawej stronie od uderzenia. Zauważyliśmy także siedzącego na jezdni czy klęczącego płaczącego człowieka i kobietę, która go uspokajała. Po chwili pomachała do nas ręką i zasugerowała, żebyśmy odjechali - tłumaczy nam nasza czytelniczka.

Ponadto kobieta twierdzi, że tuż przy chodniku leżała poszkodowana. Była ubrana w czarną kurtkę, a obok niej była krew. Z relacji naszej czytelniczki wynika, że nikt przy niej nie stał i nie udzielał jej pomocy. 

- Nikt przy niej nie był, nie stał, nie sprawdzał i nie rozczulał się - relacjonuje czytelniczka.

Dziś z samego rana byliśmy na miejscu śmiertelnego wypadku. Przejście dla pieszych jest dobrze oznakowane. Przed pasami znajdują się dwa znaki informujące o przejściu dla pieszych, dodatkowo nad nimi zainstalowane są migające lampki. Przy pasach rozmawialiśmy z ludźmi, którzy niedaleko sprzedają znicze.

- Tu jest niebezpiecznie - mówi nam jeden z mężczyzn. Samochody osiągają bardzo duże prędkości, bo jest długa prosta, a zwolnić trzeba dopiero za kilkadziesiąt metrów. Pewnie teraz będą się zastanawiać, czy postawić nam tutaj światła? 

Teraz czekamy na kolejne wyjaśnienia policjantów oraz prokuratury.

(Filip Sobczak)

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat pogody w Toruniu? Kliknij TUTAJ

Śmierć na przejściu dla pieszych na Trasie Średnicowej [FOTO] komentarze opinie

 • gość 2018-02-12 10:59:28

  Rodzinę potrąconej Pani prosiłabym o kontakt e-mail: [email protected]

 • Magda - niezalogowany 2018-02-12 11:00:39

  Rodzinę potrąconej Pani prosiłabym o kontakt e-mail: [email protected]

 • gość 2018-02-12 11:37:32

  Tak dobre oświetlone że aż nic nie widać!!! Jeżdżę tam codziennie, lampy migają prawie cały czas, więc nie wiadomo czy ktoś idzie przez przejście czy nie. Brak oświetlenia samego pobocza, nie wiadomo czy ktoś idzie, stoi czeka. Jeszcze na pasie zieleni posadzono drzewa które już w ogóle ograniczają widoczność dla kierowców. Codziennie tam zwalniam profilaktycznie a i tak nie raz ciężko dostrzec pieszego. Sam jako pieszy, czy też na rowerze szczególnie tam uważam.

 • gość 2018-02-12 18:54:00

  zgadzam się z na tym przejściu nic nie widać, a drugie niby oświetlone to na Bema koło Tor- Toru masakra

 • gość 2018-02-12 23:26:30

  Sezon polowania na pieszych się zaczął. Ojojoj, nic nie widać, wszystko źle oznakowane. Może jakby jechał jeden z drugim prawidłową prędkością to by zauważył. Przy dużej prędkości obraz się rozmazuje, ale lepiej tłumaczyć wszystko słabym oznakowaniem.

 • bogdan - niezalogowany 2018-02-13 08:40:31

  hieny od odszkodowań już polują...jak brałem udział w wypadku to od razu zjawili się na miejscu...skorzystałem ,ugrali mi 3 tyś a z kręgosłupem mam problem poważny do dzisiaj

 • gość 2018-02-13 13:17:44

  Wyrazy współczucia. Próbuję nawiązać kontakt z rodziną zmarłej Pani, mam ważną sprawę w związku z wypadkiem [email protected]

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Usługi rachunkowo-księgowe

Licencjonowane Biuro Rachunkowe Emilia Dryps: - uprawnienia Ministra Finansów, wieloletnie doświadczenie, - KPiR, ryczałt ewidencjonowany, -..


Reklama
 Reklama