29°C bezchmurnie

Sławomir Mentzen ogłosił konkurs. Nagroda? 10 tysięcy złotych [FOTO]

Kandydat na prezydenta Torunia Sławomir Mentzen przedstawił swój pomysł na walkę z nepotyzmem w mieście.

Podczas konferencji prasowej przed salą na Jordankach Mentzen podpisał oświadczenie, które zobowiązuje go do wypłacenia 10 tysięcy złotych każdemu, kto wskaże podczas jego prezydentury jego krewnego lub krewnych radnych "KWW Sławomir Mentzen" zatrudnionych w Urzędzie Miasta lub toruńskich spółkach miejskich. Kandydat poprosił również, żeby podobne oświadczenie podpisali pozostali pretendenci do fotela prezydenta Torunia.

Sławomir Mentzen wraz ze swoim sztabem pokazał także planszę, na której przedstawił listę "politycznych i partyjnych powiązań" Torunia. Pojawiły się na niej nazwiska polityków, samorządowców lub ich krewnych, którzy pracowali lub aktualnie pracują w Toruńskiej Infrastrukturze Sportowej, Miejskim Przedsiębiorstwie Oczyszczania, Toruńskim Towarzystwie Budownictwa Społecznego, Urbitorze, Targach Toruńskich oraz CKK Jordanki.

- To jest tylko czubek góry lodowej. To informacje dostępne w KRS, które każdy może sobie sprawdzić. Uważam, że tego typu przypadków jest znacznie więcej poniżej rad nadzorczych. Spółki i urzędy nie publikują list zgłoszonych pracowników, dlatego nie wiemy, co tam się dzieje - mówi Sławomir Mentzen.

Oto plansza, którą przygotował Sławomir Mentzen wraz ze swoimi współpracownikami.

Mentzen zadeklarował, że podczas jego prezydentury w magistracie i spółkach miejskich nie będą zasiadać osoby związane z partiami politycznymi. Jak w takim razie będzie wyglądać dobór urzędników w czasie jego rządów?

- Należy robić konkursy. Nie wskazywać do rad nadzorczych ludzi związanych z lokalną polityką, ponieważ to replikuje te układy w dół. Jeżeli ustawiamy po swojemu radę nadzorczą, to ona wybiera prezesa, który wybiera swoich pracowników. Wystarczy zmienić rady nadzorcze, żeby do takich rzeczy nie dochodziło - tłumaczy Mentzen.

(Filip Sobczak)

Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku


Sławomir Mentzen ogłosił konkurs. Nagroda? 10 tysięcy złotych [FOTO] komentarze opinie

 • gość 2018-09-12 15:20:56

  Brawo Mentzen. Oby wygrał i rozgonił sitwę pasożytów!

 • P.R - niezalogowany 2018-09-12 15:58:42

  Mój kandydat

 • Gość - niezalogowany 2018-09-12 16:53:17

  On musi wygrać!

 • gość 2018-09-12 20:36:23

  Brzmi ciekawie. Muszę przypatrzyć się temu jegomościowi, sprawdzić, co do tej pory zrealizował. Niestety, przeszkadza mi powiązanie z KORWIN i dlatego wolę wszystko "prześwietlić", żeby potem nie pluć sobie w brodę.

 • gość 2018-09-13 11:12:03

  przynajmniej chłop ma jakiś program i wizje miasta, myślę że warto na niego zagłosować

 • Mikołaj - niezalogowany 2018-09-13 16:42:23

  To naprawdę dobry pomysł. W porównaniu z kandydatami PiS i NowoczesnaPO, którzy licytują się kiełbasami wyborczymi, Mentzen i parę innych kandydatów Wolności prezentuje się naprawdę merytorycznie i oryginalnie. Szkoda, że pewnie będzie niezauważony przez większość ogłupionego społeczeństwa.

Dodajesz jako: Zaloguj się