Sławomir Mentzen nie dostał się, ale Konfederacja będzie mieć w Sejmie posła z Torunia

Posłowie i senatorowie, Sławomir Mentzen dostał Konfederacja będzie mieć Sejmie posła Torunia - zdjęcie, fotografia
 • Fotka nr 0 z 3
 • Fotka nr 1 z 3
 • Fotka nr 2 z 3
Filip Sobczak 17/10/2019 15:00

Polityczny weteran Janusz Korwin-Mikke oraz jego ludzie w końcu wracają do Sejmu. Wśród nich znalazł się urodzony w Toruniu Grzegorz Braun, kontrowersyjny reżyser i publicysta.

Konfederacja Wolność i Niepodległość - bo tak dokładnie nazywa się ta antysystemowa koalicja partii politycznych - uzyskała w wyborach 6,81 proc. Wynik oznacza, że wprowadzi do izby przy ul. Wiejskiej 11 posłów. W Sejmie - mimo bardzo dobrego wyniku - nie będzie pracować Sławomir Mentzen, „jedynka” Konfederacji w naszym okręgu oraz były kandydat na prezydenta Torunia.

Na Mentzena głosowało dokładnie 16 892 wyborców w Toruniu i regionie, aczkolwiek system D’Hondta, który premiuje większe ugrupowania, nie pozwolił mu uzyskać mandatu. Nasze miasto będzie jednak reprezentować poseł Konfederacji, który kandydował z Podkarpacia. Grzegorz Braun - bo o nim mowa - w okręgu nr 23 w Rzeszowie uzyskał dokładnie 31 148 głosów i zajął trzecie miejsce w lokalnej klasyfikacji. Lepszy wynik od niego miało tylko dwoje kandydatów PiS.

Grzegorz Braun urodził się 52 lata temu w Toruniu. W 2015 roku kandydował na prezydenta Polski, ale zaufało mu zaledwie 0,83 proc. wyborców. Kilka lat później - po tragicznej śmierci Pawła Adamowicza - wystartował na prezydenta Gdańska. Został jednak znokautowany przez Aleksandrę Dulkiewicz, która uzyskała ponad 82 proc. głosów. Na wiosnę starał się dostać do europarlamentu, ale z mizernym skutkiem, a kilka dni temu w końcu dopiął swego. Będzie bowiem jednym z 11 posłów Konfederacji w Sejmie IX kadencji.

Braun to bardzo kontrowersyjny polityk. Popiera pomysł formalnej intronizacji Jezusa Chrystusa na króla Polski i jest zwolennikiem całkowitego zakazu aborcji. Ponadto jest przeciwnikiem demokracji i ultraliberałem w sferze gospodarczej. W przeszłości był reżyserem filmów dokumentalnych między innymi o związkach Lecha Wałęsy z SB czy katastrofie smoleńskiej. 

(Filip Sobczak)

fot. pixabay

Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku

grzegorz braun, toruń, poseł, sejm, wybory - komentarze opinie

 • Torunianinn - niezalogowany 2019-10-17 20:04:04

  Nasze miasto? Jakaś kpina. Gość ucieka na podkarpacie bo tu go znają i by nie miał takiego poparcia. Druga sprawa on nic nie zrobi bo jest ich mało i nie da się z nimi dogadać bo bzdury wymyślają. Trzecia sprawa on nie ma w ogole nic do zaoferowania.

 • gość 2019-10-17 20:42:14

  Bardzo wartościowy człowiek, cieszę się, że będzie reprezentował mój głos.

 • gość 2019-10-17 21:19:53

  No nie wiem, czy to jest powód do dumy...

 • gość 2019-10-17 21:57:40

  A on nie powinien być w jakimś zakładzie dla obłąkanych? Serio ktoś na takich typów głosuje? Mamy, aż tyle "ludzi" o tak niskim poziomie inteligencji? Nie dziwie się, że jest przeciw aborcji, istnieje bowiem wielkie prawdopodobieństwo, że jego rodzicie tego właśnie chcieli.

 • mona - niezalogowany 2019-10-18 00:51:24

  Jak można napisać, że GB powinien być w zakładzie dla obłąkanych. Zwykłe chamstwo. To jest prawdziwy Polak, katolik i patriota, a na dodatek inteligencją przewyższa takich "gości",jak ten mądry inaczej. Co ci się nie podoba w poglądach GB? Chyba normalne, że katolik jest przeciw mordowaniu niewinnych? Jak można pisać,że jego rodzice chcieli aborcji? Ty się człowieczku nad sobą zastanów, bo błądzisz gdzieś na manowcach rozumu...

 • chohlik - niezalogowany 2019-10-18 06:52:02

  Jak gdyby sam artykuł nie był dostatecznie kąśliwy...
  Te trolle to jednak paskudne stworzenia.

 • Gość - niezalogowany 2019-10-19 18:30:41

  Braun jest kontrowerrsyjny. To fakt. Dlatego jest oblakany. Podobnie obłąkanY jest radny Szymanski, który powinien startować z Czasu Gospodarzy czy tacy kandydaci jak Patryk Wawrzynkuewicz czy jego zoncia Alicja. Chcesz zobaczyć jak wygląda szpital psychiatryczny idz glosować

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama