Sławomir Mentzen chce powtórzyć dawny eksperyment w prestiżowej szkole w Toruniu

Szkoły i licea, Sławomir Mentzen powtórzyć dawny eksperyment prestiżowej szkole Toruniu - zdjęcie, fotografia
  • Fotka nr 0 z 4
  • Fotka nr 1 z 4
  • Fotka nr 2 z 4
  • Fotka nr 3 z 4
Portal ototorun.pl 18/10/2018 13:53

Kandydat na prezydenta Sławomir Mentzen oraz kandydaci z jego komitetu zaprezentowali swoją wizję na ulepszenie toruńskiej oświaty. Sam Mentzen chce również przywrócić dawny status Gimnazjum Akademickiego.

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej „KWW Sławomir Mentzen” swoje pomysły na zmiany w toruńskiej edukacji przedstawiła „jedynka” w okręgu numer 3 z tego komitetu, Sylwia Wiśniewska. Kandydatka postuluje między innymi, żeby toruńskie szkoły nagradzały finansowo aktywnych nauczycieli, miały dowolność w finansowaniu zajęć dodatkowych dla uczniów czy otrzymywały finansowanie od samorządu na zastępstwa dla nauczycieli.

Wiśniewska zwróciła też uwagę na problem w jednej z toruńskich szkół podstawowych (nie chciała ujawniać, o którą dokładnie szkołę chodzi). Według jej informacji w placówce występuje problem z przepełnieniem świetlicy. - Oszczędzamy na oświacie, dlatego w naszym mieście dochodzi do niezrozumiałych sytuacji. W jednej ze świetlic przebywało 95 dzieci pod opieką jednej pani - uważa Wiśniewska.

Natomiast Sławomir Mentzen chciałby, żeby jego była szkoła, czyli toruńskie Gimnazjum Akademickie znowu stała się najlepszą placówką oświatową w naszym kraju. Co prawda reforma wprowadzona przez rząd oznacza, że gimnazja są likwidowane, ale Mentzen chciałby powtórzyć dawny eksperyment (placówka działała już jako „Gimnazjum” w 1998 roku, mimo że gimnazja w całej Polsce zostały wprowadzone dopiero od 1999 roku). Kandydat na prezydenta zwrócił uwagę, że we wspomnianym 1998 roku, ówczesne eksperymentalne Gimnazjum prowadziło nowatorski sposób nauczania - jednolity pięcioletni system - bez podziału na gimnazjum oraz liceum.

- Kilkanaście lat temu najlepszymi absolwentami UMK byli ludzie, którzy kończyli Gimnazjum Akademickie. Niestety, ten eksperyment z powodu braku finansowania się zakończył. Od kilku lat nie ma jednolitego gimnazjum - tylko trzy lata gimnazjum i trzy lata liceum. Szkoła stała się normalną szkoła, która jest finansowana jak każda inna. Ponadto klasy są 30 osobowe, a nie tak jak kiedyś - 20 osobowe - mówi Mentzen.

Zdaniem polityka właśnie dlatego GiLA nie jest juz najlepszą szkołą w Polsce. Mentzen zadeklarował, że jako prezydent przywróci w Gimnazjum Akademickim eksperyment sprzed lat i będzie finansować szkołę, aby odzyskała swój status.

(Redakcja)

Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku

Sławomir Mentzen chce powtórzyć dawny eksperyment w prestiżowej szkole w Toruniu komentarze opinie

  • gość 2018-10-18 21:13:01

    Przekonałem już 3 osoby do głosowania na Pana Mentzena. Wyższa jakość zarządzania...

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama