„Skandaliczne zachowanie Przemysława Termińskiego”. GKSŻ zajmie się toruńskim klubem

Apator Toruń, „Skandaliczne zachowanie Przemysława Termińskiego” GKSŻ zajmie toruńskim klubem - zdjęcie, fotografia
Filip Sobczak 02/10/2019 10:47

W poniedziałek (30 września) Przemysław Termiński przedstawił skład swojej drużyny na przyszły sezon. Zdaniem władz PSŻ Poznań przesadził i złamał regulamin. Główna Komisja Sportu Żużlowego wszczęła właśnie postępowanie dyscyplinarne w tej sprawie.

W tym tygodniu na Motoarenie odbyła się konferencja prasowa, podczas której właściciel toruńskiego klubu żużlowego Przemysław Termiński podzielił się z dziennikarzami wieloma ciekawymi informacjami. Termiński zdradził między innymi nową nazwę drużyny, skład zespołu na przyszły sezon oraz nowego menadżera.

O konferencji od razu zrobiło się głośno w całym kraju, bowiem właściciel toruńskiego klubu zdecydował się na kontrowersyjny krok i ogłosił, że trenerem drużyny będzie Tomasz Bajerski, a młodzieżowcami bracia Curzytek. Problem w tym, że wszyscy wymienieni są wciąż związani z klubem PSŻ Poznań, który nadal nie zakończył sezonu ligowego. 

Władze PSŻ Poznań wezwały między innymi Polski Związek Motorowy czy Główną Komisję Sportu Żużlowego do wszczęcia czynności dyscyplinarnych wobec Apatora Toruń. Ich zdaniem klub złamał przepis z art. 223 regulaminu przynależności klubowej w sporcie żużlowym.

Art. 223 ww. Regulaminu wskazuje, iż: „w okresie od daty podpisania kontraktu do daty ostatniej imprezy kalendarzowej w danym sezonie objętej podpisanym kontraktem będącym podstawą ustalenia przynależności klubowej zawodnika, zabronione jest:

1) prowadzenie rozmów z zawodnikiem w przedmiocie zmiany barw klubowych przez działacza innego klubu lub osoby z nim powiązane,
2) składanie zawodnikowi przez działaczy innych klubów lub osoby z nimi powiązane ustnych lub pisemnych propozycji, ofert, listów intencyjnych dotyczących zmiany barw klubowych, zatrudnienia, warunków kontraktu zawodnika, jak również prowadzenie rozmów w tym przedmiocie oraz podpisywanie i zawieranie jakichkolwiek kontraktów, listów intencyjnych, porozumień Regulamin Przynależności Klubowej w Sporcie Żużlowym i umów pomiędzy innym klubem a zawodnikiem; powyższy zakaz dotyczy również zawodnika.”

– Poznańskie Stowarzyszenie Żużla wyraża oburzenie skandalicznym zachowaniem Pana Przemysława Termińskiego, który - nie zważając na to, iż wbrew zapisom art. 223 Regulaminu podaje w czasie trwania sezonu do publicznej wiadomości informacje na temat przyszłości zawodników, którzy wciąż są żużlowcami reprezentującymi w sezonie 2019 PSŻ Poznań – wprowadza niepotrzebny chaos, nerwy i dezinformacje w szeregach środowiska „czarnego sportu” w Stolicy Wielkopolski na niespełna tydzień przed kluczowym dla PSŻ Poznań rewanżowym spotkaniem barażowym z KŻ Orłem Łódź, w którym ma realne szanse na końcowy sukces, jaki jest awans do wyższej klasy rozgrywkowej – czytamy na stronie PSŻ Poznań.

Okazuje się, że sprawą zainteresowała się Główna Komisja Sportu Żużlowego. Władze GKSŻ zdecydowały się wszcząć postępowanie i wyjaśnić, czy toruński klub złamał regulamin. Na razie nikt nie wie, jaka kara może spotkać Apator Toruń, bowiem... taka sytuacja wydarzyła się po raz pierwszy w historii.

(Filip Sobczak)

Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku

„Skandaliczne zachowanie Przemysława Termińskiego”. GKSŻ zajmie się toruńskim klubem komentarze opinie

 • gość 2019-10-02 13:30:25

  Fikcyjny przepis o okienku transferowym. Wszyscy zawodnicy dogadują się przed okienkiem transferowym i jest dobrze. Skoro tak to powinni karać większość żużlowców zaczynając od Doyla, który paraduje po Częstochowskim torze z preziem pod ramie.

 • gość 2019-10-02 13:58:29

  Tak postępują wszyscy prezesi klubów, tyle tylko, że jedni o tym mówią , a inni nie dla zachowania pozorów. Robienie z tego afery to robienie z igły widły.

 • gość 2019-10-02 14:00:30

  Tak postępują wszyscy prezesi klubów, tyle tylko, że jedni o tym mówią , a inni nie dla zachowania pozorów. Robienie z tego afery to robienie z igły widły.

 • Jack - niezalogowany 2019-10-02 14:42:00

  Termiński niby przez cztery lata walczył o praworządność w Senacie, a teraz ma w dupie regulaminy i prawo. Brawo! :)

 • Gość - niezalogowany 2019-10-02 21:58:26

  Termiński powiedział czas na zmiany więc NIE dla Termińskiego

 • Gość - niezalogowany 2019-10-03 12:25:10

  Wiele można zarzucić Panu Terminskiemu. Trzeba oddać mu jednak, ze nadal się w to bawi. Kto prowadzi lub prowadził jakąkolwiek działalność wie, że wszystko głównie opiera się na walce z wszelkiej maści problemami. Jest takie powiedzenie " Jeśli nie chcesz krytyki nic nie mów, nic nie rób, bądź nikim " Głównie nawiedli zawodnicy. Terminski wychodzi ostro poza schematy i nie boi się tego. Jeśli ktoś ma lepsze pomysły, trochę wolnej gotówki i odwagę zawsze może spróbować swoich sił. I zrobić to lepiej.

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama