Skandaliczna sonda UMK TV. Są oficjalne przeprosiny

Uczelnie wyższe, Skandaliczna sonda oficjalne przeprosiny - zdjęcie, fotografia

Spore kontrowersje wywołała sonda przeprowadzona przez studentów z okazji Dnia Kobiet.

Uniwersytecka telewizja na swoim Facebooku zamieściła sondę przeprowadzoną z okazji Dnia Kobiet. Pytanie reporterów do studentów UMK brzmiało, co zrobiliby, gdyby na jeden dzień stali się kobietami?

Oburzające były odpowiedzi. Uczestnicy sondy z uśmiechem na twarzy odpowiadali do mikrofonu, że zmacaliby się cali, łapaliby się za cycki, poderwali faceta lub od razu poszli z nim do łóżka...

Filmik, po tym jak pojawiła się fala negatywnych komentarzy, został usunięty z profilu. Niesmak jednak pozostał.

Redakcja UMK TV zamieściła oficjalne przeprosiny.

- Redakcja UMK TV przeprasza wszystkich, którzy poczuli się urażeni materiałem przygotowanym przez studentów z Zespołu Redakcyjnego z okazji Dnia Kobiet. Autorami materiału było dwóch doświadczonych członków zespołu, działających w UMK TV przeszło półtora roku, mających na koncie wiele realizacji. Podstawą funkcjonowania Zespołu jest zaufanie i swoboda twórcza, której staramy się nie ograniczać. W tym przypadku doszło do nadużycia tych zasad.

Dalej w oświadczeniu czytamy, że...:

- Dyrektor Uniwersyteckiego Centrum Nowoczesnych Technologii Nauczania, w którego strukturach działa UMK TV, podjął decyzję o niezwłocznym zaostrzeniu procedury publikowania nagrań przygotowywanych przez członków Studenckiego Zespołu Redakcyjnego. od tej pory wszystkie materiały filmowe będą podlegały weryfikacji kierownika Sekcji Filmowej UCNTN. Zaistniały problem zostanie też szeroko omówiony na najbliższym spotkaniu redakcyjnym.

Jaki jest Wasz komentarz do tej sprawy? Czekamy na Wasze opinie na [email protected]

Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku

Reklama

umk, umk tv, uniwersytet mikołaja kopernika, toruń - komentarze opinie

  • Samorząd - niezalogowany 2018-03-12 14:15:34

    Najpierw współpraca z Gazetą Wyborczą, teraz ograniczanie swobody wypowiedzi. Toruń przeprasza za władze UMK.

  • gość 2018-03-12 14:42:04

    Co się dziwić, są wykładowcy którzy pozwalają sobie na podobne żarty na zajęciach... Ot. kultura!

  • gość 2018-03-12 15:21:14

    Akurat to nie ma nic wspólnego ze swobodą wypowiedzi. Jeżeli wypuszcza się materiał, który obraża innych ludzi, jest prześmiewczy to powinno się za to odpowiedzieć. Podpisujesz się jako samorząd - pięknie go reprezentujesz.

  • gość 2018-03-12 15:24:04

    Nie chodzi chyba o ograniczanie wypowiedzi, ale o odpowiedzialność za to, co się publikuje. Jeśli to kogoś obraża, a w tym przypadku obrażało kobiety i promowało niewłaściwe postawy, to należało takiej sondy nie publikować. Mamy wolność wypowiedzi, ale czy to znaczy, że mamy paplać wszystko, co nam ślina na język przyniesie?

  • MOŻE przyszła studentka tej uc - niezalogowany 2018-03-12 16:02:37

    Zaczynam się głęboko zastanawiać nad Tym czy chce studiować na tym uniwersytecie, biorąc pod uwagę dwa ostatnie skandale.

  • Gość - niezalogowany 2018-03-12 16:27:56

    Kto ma dostęp do wypowiedzi członków redakcji, ten wie, że te przeprosiny nie są szczere. Wystarczyła odrobina dobrego smaku i kultury osobistej, żeby wiedzieć, że takie wypowiedzi i zachowania są nie na miejscu. Wstyd.

  • gość 2018-03-12 17:15:40

    Szkoda słów... Świat staje na głowie... Mężczyźni już nie mogą być mężczyznami?! W każdym normalnym i zdrowym społeczeństwie jest tak, że młodzi, silni i heteroseksualni mężczyźni dominują... Może jeszcze mają pytać o zgodę na "zmacanie" swojej kobiety w trakcie seksu?! Jakoś jeszcze nigdy żaden mężczyzna nie narzekał na to, że został "zmacany"... Widziałem ten materiał i nie było w nim nic obraźliwego... Ci młodzi mężczyźni przynajmniej mają jaja, żeby być prawdziwymi MĘŻCZYZNAMI i pewnie potrafią zadowolić swoje kobiety... Poza tym to był fajny żartobliwy materiał i nie ma co się oburzać, bo od zawsze było tak, że to facet jest stroną silniejszą i aktywną, a kobiety czekają na jego działanie!!! Ludzie, którzy się oburzają mają chyba HETEROFOBIĘ!!! Przypomniał mi się żart: Każdy inżynier wie, że kobieta jest jak matematyka, trzeba umieć ją wykorzystać, a nie zrozumieć... he he he...

  • Łebebe - niezalogowany 2018-03-12 19:51:03

    Łebebebebe łebebebebe łebebebebe łebebebebe łebebebebe łebebebebe łebebebebe XD

  • Gość Kasia - niezalogowany 2018-03-12 22:40:25

    Toruń i wszystko jasne.

  • Gość - niezalogowany 2018-03-12 22:41:46

    to nie ankieta byla zła, tylko mężczyźni, którzy tak odpowiadali. To oni powinni się wstdzić i przepraszać i to głównie o nich świadczy. A niektórzy panowie wypowiadający się pod artykułem też powinni się powstrzymać od wypowiedzi, bo można pomylić ich z idiotami.

  • Gość - niezalogowany 2018-03-12 23:20:35

    Silny heteroseksualny mężczyzna rzeczywiście dominuje tutaj swoją glupotą i arogancją. Jeśli to student UMK, to na prawdę jest sporo do nadrobienia. Kultura studencka spada na psy.

  • Gość - niezalogowany 2018-03-12 23:49:53

    Co to znaczy prawdziwy mężczyzna? Kretyn i cham? Bez kultury, który pomiata kobietami? To ja dziękuję za takiego "prawdziwego", wolę podróbkę.

  • gość 2018-03-13 00:24:25

    gównoburza i tyle.

  • gość 2018-03-13 00:25:30

    ile osób komentujących widziało ten materiał a ile powstaje opinii na podstawie przesadnego artykułu?

  • E. - niezalogowany 2018-03-13 06:35:26

    Ale co to z wolność. Rozumiem ,ze wyszlo ,jak wyszlo. Ale oni zadali pytanie i nie maja wplywu na to,kto co odpowiedzial. Pokazali prawde o tych, ktorzy odpowiadali. Jezeli bedziemy ukrywali prawdziwe oblicze takich wypowiedzi,to dziennikarstwo nie ma sensu. Krytyka powinna paść na odpowiadających na pytania . A poza tym co to zmieni,ze usuneli ...tamci zmienili zdanie z tego powodu??

  • JD - niezalogowany 2018-03-13 07:19:30

    Po to robi się sondy aby potem publikować wyniki. Nie widziałem programu, no ale co mieli mówić? Pewnie mowili szczerze, mieli kłamać?, może mieli powiedzieć że nic w ich życiu się nie zmieni aby być sztucznie neutralnym, a jak by powiedzieli że zaczęli by sprzątać, robić zakupy? czytać książki. Zawsze komuś coś nie pasuje, trzeba mieć troche dystansu do siebie i otaczającego świata. Każdy zdrowy facet zastanawia się jak to jest być kobietą pod względem seksualnym, tylko tyle nas różni, i jak ktoś myśli inaczej to niech zmieni lekarza :)

  • Gość - niezalogowany 2018-03-13 08:21:25

    Poziom studentów UMK jest żenujący. I to jest kolejny przykład.

  • Gość - niezalogowany 2018-03-13 08:29:40

    To chyba normalne ,że każdy facet gdyby stał sie na chwile kobietą to chętnie by siebie pooglądał,podotykał a może i nawet ze sobą zabawił.Każdy kto się wypowiadał miał lekki uśmiech na twarzy.Nie bądźmy tacy sztywni.Wyluzujmy. Natomiast silny mężczyzna to taki sam czlowiek jak silna kobieta.Nikt nad nikim nie ma prawa dominować. Panowie czas się z tym pogodzić a nie pisać brednie.

  • Docent ( 8-momarcowy) - niezalogowany 2018-03-13 10:09:13

    O w mordę jeża! Ręce precz od Kobiet! Wszystkich studentów relegować i do Syjamu! Uniwersytet zlikwidować! Kobiety na traktory! Faceci na rowery!

  • Kobieta - niezalogowany 2018-03-13 11:20:44

    Ja myślę , że Ci młodzi ludzie chcieli być mocno zabawni ... a wyszło jak zawsze . Ostatnio wszyscy jesteśmy przewrażliwieni . Życzę wszystkim większego dystansu do wyników hipotetycznych sond i więcej uśmiechu :-) !

  • Gość - niezalogowany 2018-03-13 13:23:40

    Nie obrażające nikogo. Pytam się co jest bardziej obsceniczne? Pokazywanie wojny i śmierci w tv czy sex? Wypowiedź tych młodych ludzi jest całkiem normalna i chyba każda inna odpowiedź była by dziwna. Ludzie czy dewotyzm w tym kraju nie osiągnął już absurdu. Wszystkich tych co szokuje te wypowiedzi niech nie czytają lub nie oglądają. Proszę obrócić wzrok w drugą stronę może tam zobaczycie zwłoki jakiegoś dziecka co oczywiście będzie dla Was rzeczą normalna