Seria zamachów na bankomaty w Toruniu i okolicach. Odpowiedzą Polak i dwaj obcokrajowcy

Sprawy kryminalne, Seria zamachów bankomaty Toruniu okolicach Odpowiedzą Polak obcokrajowcy - zdjęcie, fotografia
Portal ototorun.pl 08/11/2019 13:45

Jest akt oskarżenia dla Polaka i dwóch obcokrajowców, którzy mieli włamywać się do bankomatów w Toruniu i okolicach. Grozi im nawet 10 lat więzienia.

Toruńska prokuratura zdradza nam, że chodzi dokładnie o 32-letniego Karola G. oraz dwóch obywateli Ukrainy: 34-letniego Yevhena K. i 33-letniego Dmytra P. Mieli oni w kwietniu i maju tego roku dokonać nieskutecznych zamachów na bankomaty w: Przysieku, Toruniu, Bydgoszczy, Mikołajkach Pomorskich oraz Grudziądzu.

Natomiast Karol G. skutecznie okradł dziewięć zasobników na pieniądze zainstalowanych przy automatach z odkurzaczami na samoobsługowych myjniach samochodowych w: Toruniu, Bydgoszczy, Głogowie, Grębocinie i Pigży, uzyskując bilon w różnych kwotach. – Ponadto w Przysieku, ten sam oskarżony, posiadał zabronioną substancję psychotropową w postaci amfetaminy – mówi nam Andrzej Kukawski, rzecznik prokuratury okręgowej w Toruniu. 

Wszyscy mężczyźni zostali przesłuchani w charakterze podejrzanych, przyznali się do popełnienia zarzucanych im przestępstw i złożyli wyjaśnienia zgodne z ustalonym stanem faktycznym. – Nie byli dotąd karani. W toku śledztwa stosowano wobec Karola G. oraz Yevheniego K. środki zapobiegawcze w postaci tymczasowego aresztowania, a wobec Dmytrego P. w postaci policyjnego dozoru, zakazu opuszczania kraju połączonego z zatrzymaniem paszportu oraz poręczenia majątkowego – dodaje Kukawski.

Teraz o ich przyszłości rozstrzygnie sąd rejonowy w Toruniu. Za wszystkie przewinienia grozi im pozbawienie wolności od 12 miesięcy do 10 lat.

*

Jeśli byłeś świadkiem jakiegoś zdarzenia, masz problem i chcesz go nagłośnić, czy po prostu masz do nas jakieś pytanie - napisz na naszego e-maila: [email protected]

(AM)

Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku

toruń, ukraińcy, bankomaty, włamania, prokuratura - komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama