Sanepid zbadał jakość wody w podtoruńskich kąpieliskach

Relaks, Sanepid zbadał jakość podtoruńskich kąpieliskach - zdjęcie, fotografia
04/07/2018 08:10

Dziś wreszcie poczujemy lato. Ma być słonecznie i gorąco. W taką pogodę najlepiej wolny czas spędzić nad wodą.

W Toruniu nie brakuje basenów. Także tych pod chmurką. Wraz z początkiem wakacji nastąpiło otwarcie kompleksu basenów przy ul. Bydgoskiej.

Poza Toruniem też można wskoczyć do wody. Na pewno dużym powodzeniem wśród mieszkańców Torunia będzie cieszyło się jezioro w Kamionkach. Do tego punktu można dojechać autobusem MZK. Także sanepid nie ma żadnych zastrzeżeń. Woda jest przydatna do kąpieli.

Kąpielisko położone jest nad Jeziorem Kamionkowskim w Kamionkach Małych gm. Łysomice. Długość plaży wzdłuż linii brzegowej wynosi 349 m, powierzchnia plaży to 1,86 ha. Jezioro Kamionkowskie jest zbiornikiem nie posiadającym żadnego dopływu powierzchniowego, zasilanym wodami gruntowymi i opadami atmosferycznymi. Jezioro Kamionkowskie wraz z otoczeniem znajduje się na obszarze chronionego Krajobrazu Dolina Drwęcy.

Tego typu informacje przeczytamy na stronie sk.gis.gov.pl. To serwis Głównego Inspektoratu Sanitarnego, gdzie zamieszczane są aktualne informacje o jakości wody w poszczególnych kąpieliskach. Na stronie jest też informacja o regularnych badaniach wody w Jeziorze Chełmżyńskim. Sanepid poleca miejską plażę przy ul. Łaziennej. 

Znajduje się tam pomost wokół kąpieliska, zaplecze gastronomiczne, a także siłownia plenerowa, mini plac zabaw, amfiteatr, miejsce na grilla, wypożyczalnia sprzętu wodnego. W tym miejscu, tak jak w przypadku Kamionek, nad bezpieczeństwem kąpiących się czuwa zespół ratowników.

Pozostałe miejsca kąpielowe na terenie powiatu toruńskiego znajdują się w Zalesiu nad jeziorem Chełmżyńskim oraz w Osieku nad Wisłą.

Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku 

 

Reklama

jezioro, kamionki, chełmża, plaża - komentarze opinie

Dodajesz jako: |