Salon meblowy „Agata Meble” powstanie w Toruniu. Znamy szczegóły! [FOTO]

Inwestycje, Salon meblowy „Agata Meble” powstanie Toruniu Znamy szczegóły! [FOTO] - zdjęcie, fotografia
  • Fotka nr 0 z 2
  • Fotka nr 1 z 2
Arkadiusz Kobyliński 12/08/2019 14:00

Na przełomie sierpnia i września ruszy w Toruniu budowa salonu z meblami oraz akcesoriami do wyposażenia wnętrz. Inwestorem jest spółka Agata S.A.

Wracamy do tematu, o którym informowaliśmy kilka dni temu na “Oto Toruń”. Potwierdziły się informacje medialne - spółka Agata rozpocznie budowę salonu meblowego w Toruniu. Dziś (12 sierpnia) przedstawiamy szczegóły tej inwestycji. 

W listopadzie 2017 roku Miasto sprzedało działkę o powierzchni 2,5 ha za ponad 6,5 mln złotych. Teraz czas na rozpoczęcie budowy. Aktualnie Agata S.A. poszukuje podwykonawców do wykończenia przestrzeni wewnątrz obiektu. - Pod koniec wakacji ruszy już przebudowa skrzyżowania przy ul. Olsztyńskiej, gdzie powstanie sklep. Generalnym wykonawcą jest inwestor - informuje Łukasz Drygalski z Centrum Wsparcia Biznesu w Toruniu. 

Nowy salon firmy powstanie na powierzchni 12 308 m2, a sam sklep ma mieć 7 801 m2. Obiekt będzie wyposażony w ruchome schody oraz windę przystosowaną również do potrzeb osób niepełnosprawnych. Oprócz tego wybudowany zostanie parking, na którym pomieści 368 pojazdów. 

Wykonawca wybrany przez firmę "Agata Meble" będzie odpowiedzialny także za utwardzenie dróg dojazdowych, przylegającego placu i chodnika oraz zaaranżuje tereny zielone wokół salonu. – Rozwój sieci Agata w województwie kujawsko-pomorskim to element długoterminowej strategii firmy, zmierzającej do wzrostu liczby salonów na terenie całej Polski. Wybór Torunia był podyktowany dużym potencjałem tego miasta. Cieszymy się, że już niebawem do grona naszych pracowników, jak również Klientów dołączą mieszkańcy Torunia i okolic - komentuje Przemysław Gurban, dyrektor operacyjny sieci Agata S.A. 

Agata S.A. ma obecnie 27 wielkopowierzchniowych salonów sprzedaży zlokalizowanych w największych miastach w Polsce. Firma współpracuje z kluczowymi producentami mebli oraz akcesoriów z całego świata. W toruńskim salonie ma znaleźć pracę nawet 120 osób.

(Arkadiusz Kobyliński)

fot. agatameble.com

Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku

agata meble, toruń, bielawy, inwestycje toruń, cwb - komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama