6°C bezchmurnie

Sąd zgodził się na propozycje Gangu Pitbulla [FOTO, WIDEO]

  • Fotka nr 0 z 4
  • Fotka nr 1 z 4
  • Fotka nr 2 z 4
  • Fotka nr 3 z 4

Gang Pitbulla idzie do więzienia. Sąd przystał na propozycje siedmiu z ośmiu członków grupy przestępczej.

Słynny gang, na czele którego stał Pitbull, czyli Przemysław Ł. reklamował usługi prostytutek, dostarczał je do „klientów” i czerpał korzyści majątkowe. Szef gangu i jego żona zostali zatrzymani w mieszkaniu przy ulicy Sobieskiego w Toruniu. Po wejściu antyterrorystów, Ł. wyrzucił swoją broń przez okno.

Z ustaleń śledczych wynika, że gang Pitbulla liczył łącznie osiem osób. Agencja, w której pracowało sześć prostytutek mieściła się w Płocku.

W marcu informowaliśmy na Oto Toruń, że podejrzani stanęli przed sądem. Prokuratura zarzuciła Przemysławowi Ł. przede wszystkim kierowanie grupą przestępczą, która ułatwiała prostytucję oraz czerpanie korzyści majątkowej z prostytucji.

Natomiast pozostałym oskarżonym zarzucono ułatwianie czerpania korzyści majątkowej z prostytucji w ramach grupy przestępczej oraz uczynienie sobie z tego „interesu” stałego źródła dochodów.

Większość z nich nie przyznała się do postawionych zarzutów. Jednak 19 marca gang postanowił zmienić taktykę. Aż siedmiu z ośmiu członków grupy przestępczej potwierdziło ustalenia prokuratury i poprosiło o bezwzględne więzienie.

Wczoraj (13 kwietnia) w Sądzie Okręgowym sędzia Grzegorz Waloch skazał Przemysława Ł. na cztery lata i 10 miesięcy więzienia (na jego poczet zostanie zaliczony okres przebywania w areszcie od 8 listopada 2016 roku). Żona "Pitbulla" usłyszała wyrok 16 miesięcy pozbawienia wolności, natomiast czterej inni członkowie gangu od 7 do 12 miesięcy. Wyrok w zawieszeniu otrzymała jedynie kobieta, która kontaktowała klientów z prostytutkami. 

Tylko jeden przestępca o pseudonimie „Rumcajs”, który już przebywa w więzieniu, nie chce dobrowolnie przyjąć kary, bo czuje się niewinny.

- Zgromadzone w sprawie materiały dowodowe obrazują przestępcze działanie wszystkich oskarżonych w sposób pełny i niebudzący wątpliwości, że w rzeczywistości doszło do popełnienia przez każdego występujących w tej sprawie zarzuconych im w akcie oskarżenia czynów - mówił sędzia Grzegorz Waloch.

Wyroki są nieprawomocne, ale gang raczej nie będzie ich zaskarżał. 

(Filip Sobczak)

Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku


Sąd zgodził się na propozycje Gangu Pitbulla [FOTO, WIDEO] komentarze opinie

  • Gość - niezalogowany 2018-04-19 07:42:11

    Śmieszne wyroki s z kradzież kostki masła 10 lat odsiadki by dali.

  • Gość - niezalogowany 2018-04-20 11:22:08

    Ci kryminaliści to nie są ludzie. To są ludzkie gówna które warto obedrzeć z człowieczeństwa, godności. O chlebie i wodzie przez cały dzień, żadnych rozrywek, widzeń, resocjalizacji. Koniec z tym. Niech cierpią tak samo jak cierpiały ich ofiary. Codzienne kopanie po nerkach, oblewanie wrzątkiem itp.

Dodajesz jako: Zaloguj się