17°C bezchmurnie

Ruszyły zapisy na podtoruński IX Bieg im. św. Jana Pawła II

Kiedy: 2018-10-14 , godzina: 11:00 | Gdzie: Łubianka

Inne dyscypliny, Ruszyły zapisy podtoruński Pawła - zdjęcie, fotografia

W tym tygodniu zaczęto przyjmować zapisy na popularny bieg organizowany w Łubiance.

Będzie to już dziewiąta edycja Biegu im. św. Jana Pawła II. Zawody zawsze stanowią stałą pozycję w cyklu Łubianka Grand Prix Cross. Wspomniany bieg odbędzie się w niedzielę 14 października. Start przewidziany jest na godzinę 11:00.

Trasa biegu będzie miała długość dokładnie 8,4 km, a start i meta znajdować będą się w Gminnym Parku Kultury w Łubiance przy ulicy Sportowej 10. Do rywalizacji przystąpić może każdy, kto ukończył 15. rok życia.

Cykl Łubianka Grand Prix Cross 2018 składa się z dwunastu biegów - jeden w każdym miesiącu. Uczestnicy rywalizują o Puchar Wójta. Zawody odbywają się w Zamku Bierzgłowskim, Pigży, Warszewicach i Łubiance.

Celem całego cyklu jest między innymi popularyzacja biegania jako najprostszej formy ruchu oraz rekreacji ruchowej jako jednego z elementów zdrowego trybu życia. Ponadto jest to forma promocji atrakcyjnych terenów gminy.

W klasyfikacji ogólnej znajdą się jedynie ci biegacze, którzy wezmą udział w przynajmniej siedmiu biegach. Za pierwsze miejsce w zawodach przyznawany jest 1 punkt, za drugie 2 punkty itd. Zwycięzcą Grand Prix zostanie osoba, która zbierze najmniej punktów.

(Mateusz Srebniak)

fot. Andrzej Rutkowski/gplubianka.pl

Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku


gmina łubianka, jerzy zająkała, bieg, jan paweł ii - komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się