Ruszyły egzaminy ósmoklasistów. Czy w Toruniu przebiegają zgodnie z planem?

Szkoły i licea, Ruszyły egzaminy ósmoklasistów Toruniu przebiegają zgodnie planem - zdjęcie, fotografia
Portal ototorun.pl 15/04/2019 09:21

Przed nami ósmy dzień strajku nauczycieli. W poniedziałek rozpoczęły się także egzaminy ósmoklasistów. Sprawdzamy, czy w Toruniu przebiegają zgodnie z planem.

Trwa ósmy dzień strajku nauczycieli. Jeszcze w zeszłym tygodniu Związek Nauczycielstwa Polskiego postanowił, że akcja strajkowa będzie kontynuowana w kolejnych dniach, a także w czasie wolnym od zajęć lekcyjnych. - Dni przerwy świątecznej są przerwą dla uczniów, nie dla nauczycieli i pracowników niebędących nauczycielami - mówi prezes ZNP Stanisław Broniarz.

Dziś (15 kwietnia) rozpoczęły się także egzaminy ósmoklasistów. Punktualnie o 9:00 wystartował pierwszy z nich. Jak informuje Urząd Miasta Torunia, w naszym mieście mimo strajku nauczycieli we wszystkich toruńskich szkołach udało się zebrać składy komisji egzaminacyjnych. Dlatego testy powinny zostać przeprowadzone zgodnie z planem. Do egzaminów powinno przystąpić ponad 377 tysięcy uczniów z 12,7 tysiąca szkół w całej Polsce. Natomiast w Toruniu uprawnionych jest dokładnie 1636 uczniów klas ósmych. Pierwszego dnia ośmioklasiści napiszą test z języka polskiego, we wtorek zmierzą się z matematyką, a trzeciego dnia przystąpią do egzaminu z języka obcego. 

Przypomnijmy, że egzamin ósmoklasisty odbywa się po raz pierwszy. To konsekwencja rządowej reformy edukacji, czyli wydłużenia nauki w szkołach podstawowych do ośmiu lat. Jeśli uczeń chce ukończyć szkołę podstawową, musi przystąpić do testów. Wyniki egzaminów zostaną ogłoszone 14 czerwca.

(Redakcja)

Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku

 

strajk nauczycieli w toruniu, egzamiany ósmoklasistów - komentarze opinie

  • gość 2019-04-15 14:38:19

    PODZIĘKOWAĆ NORMALNYM NAUCZYCIELOM HAŃBA CZERWONEJ BANDZIE OD ZBRODNIARZA KTÓRZY BIORĄ ZA ZAKŁADNIKÓW DZIECI . JAK ZBRODNICZY NARÓD NIEMIECKI CO PĘDZIŁ POLSKIE DZIECI PRZED CZOŁGAMI .

  • gość 2019-04-15 15:02:05

    Prezes ZNP Sławomir Broniarz powinien zostać aresztowany, wtedy będzie zaprowadzony porządek; należy też rozwiązać ZNP . Nauczyciele są po, żeby służyć rodzicom, a szkoły nie są po to, żeby dobrze było nauczycielom, tylko po to, żeby dobrze było dzieciom. Rząd musi wreszcie to zrozumieć.ANI KROKU W TYL .– Należy też wprowadzić bon oświatowy, i proszę się nie obawiać nauczycieli, co najwyżej zastrajkują, ale i natychmiast wrócą do pracy po czymś takim.

  • gość 2019-04-15 15:13:31

    Pierwszy z zamieszczonych komentarzy jest właściwie naocznym dowodem na konieczność podniesienia płac nauczycielom, aby w zawodzie pozostali najlepsi. W innym przypadku takie oto, jak autor owego komentarza, niedouczone typy wciąż będą opuszczały mury szkolne.

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama