Ruszyła kampania promująca szkoły branżowe i technika

Szkoły i licea, Ruszyła kampania promująca szkoły branżowe technika - zdjęcie, fotografia
Portal ototorun.pl 24/03/2019 09:35

Przedstawiciele Centrum Wsparcia Biznesu w Toruniu rozpoczęli kampanię promującą naukę w szkołach branżowych i technicznych. Spotkania i rozmowy z uczniami oraz rodzicami mają na celu podniesienie atrakcyjności tej formy kształcenia.

Od kilku lat, w całym kraju, trwa próba odczarowania kształcenia zawodowego spod rzuconego na nie przez hasło “wykształcenie wyższe”. Błędne jest jednak założenie, że nauka w szkole branżowej czy technikum zamyka drogę do dalszej nauki. Sukces wszelkich programów jest uzależniony od tego, jaki stosunek do poruszanego tematu ma społeczeństwo.

Przedstawiciele Centrum Wsparcia Biznesu w Toruniu w ramach spotkań z uczniami, doradcami zawodowymi, wychowawcami klas i pedagogami przekazywać będą materiały promocyjne toruńskich placówek. Eksponowanie najważniejszej zalety kształcenia zawodowego, a więc konkretnych umiejętności i wiedzy z danej profesji, powinno w przyszłości zagwarantować dobre perspektywy przy poszukiwaniu posady. Analitycy rynku od lat podkreślają, że w dobrze płatne i wymagające konkretnych kwalifikacji zawodach brakuje “rąk do pracy”. 

– Kampania ma przekonać młodych ludzi i ich rodziców, że wybór szkoły branżowej lub technicznej to inwestycja w przyszłość: dobry zawód, fach w ręku i w konsekwencji pewność zatrudnienia po ukończeniu nauki. Podczas spotkań pracowników CWB z toruńskimi przedsiębiorcami od kilku lat pojawia się problem braku wykwalifikowanych rzemieślników, techników i osób o zdolnościach manualnych, kampania jest odpowiedzią na potrzeby pracodawcówwyjaśnia  Łukasz Szarszewski, dyrektor Centrum Wsparcia Biznesu w Toruniu.

W ramach kampanii podjęto szeroko zakrojone działania. Spotkania w szkołach to zaledwie jeden z jej elementów. Nagrano również klip wideo promujący tę formę kształcenia, w najpopularniejszych stacjach radiowych w naszym mieście emitowana jest reklama akcji. Organizatorzy zadbali również o to, aby przekaz dotarł do osób nie korzystających z mediów elektronicznych, a to za sprawą banneru w centrum Torunia.

Warto podkreślić, że przedstawiciele Centrum Wsparcia Biznesu zapowiedzieli także uruchomienie programu pn. “Poznaj nasza firmę”, który zakłada wizyty uczniów w toruńskich przedsiębiorstwach produkcyjnych, mające zwiększyć współpracę między toruńskimi szkołami i firmami. Może to mieć duże znaczenie, szczególnie pamiętając, że w Toruniu od lat funkcjonuje kilka szkół branżowych, które cieszą się popularnością wśród młodzieży, jednak rzadko zmieniają one swoją ofertę edukacyjną. Rekrutacja do szkół branżowych i techników startuje 13 maja i potrwa do 17 czerwca 2019 r.

(Redakcja)

Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku

biznes w toruniu, centrum wsparcia biznesu, szkoły branżowe i techniczne,#zawodsztos - komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Usługi rachunkowo-księgowe

Licencjonowane Biuro Rachunkowe Emilia Dryps: - uprawnienia Ministra Finansów, wieloletnie doświadczenie, - KPiR, ryczałt ewidencjonowany, -..


Reklama
 Reklama