Szkoły i licea, Rusza rekrutacja szkół branżowych techników - zdjęcie, fotografia
Portal ototorun.pl 09/05/2019 08:07

Rekrutacja do toruńskich szkół branżowych i techników startuje 13 maja. To szansa na naukę połączoną ze zdobywaniem praktycznych umiejętności w konkretnym zawodzie.

Kampania promoujaca naukę w szkołach branżowych i technikach przygotowana przez Centrum Wsparcia Biznesu w Toruniu trwa od kilku tygodni. Jego przedstawiciele spotykają się z uczniami i ich rodzicami, aby zachęcić do nauki w tego typu placówkach. Cała akcja to odpowiedź na zapotrzebowanie lokalnego rynku pracy.

- Podczas spotkań pracowników CWB z toruńskimi przedsiębiorcami od kilku lat pojawia się problem braku wykwalifikowanych rzemieślników, techników i osób o zdolnościach manualnych, kampania promocyjna jest odpowiedzią na potrzeby pracodawców – wyjaśnia Łukasz Szarszewski, dyrektor Centrum Wsparcia Biznesu w Toruniu.

W czasie odwiedzin w toruńskich szkołach przypominano młodzieży, że ta forma kształcenia “nie zamyka drzwi” do późniejszego podjęcia nauki na uczelniach wyższych. Dodatkowo pracownicy CWB przekazywali podstawową wiedzę dotyczącą praktycznej nauki zawodu oraz pokazywali zalety decyzji o rozpoczęciu przygotowań do podjęcia konkretnego fachu.

Do uczniów ostatnich klas "podstawówek" i gimnazjów trafiły również katalogi informacyjne szkół, plakaty oraz naklejki z kodem QR, odsyłającym do informacji o szkolnictwie zawodowym. 

W toruńskich szkołach oprócz prezentacji oferty edukacyjnej przeprowadzone są także krótkie lekcje przedsiębiorczości, które w przystępny sposób wyjaśniają jak założyć własny biznes. Trwa też program CWB pod nazwą „Poznaj naszą firmę”. Są to wizyty studyjne uczniów w toruńskich przedsiębiorstwach produkcyjnych, mające na celu pobudzenie ściślejszej współpracy pomiędzy toruńskimi szkołami a firmami.

(Arkadiusz Kobyliński)

fot.pixabay.com

Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku

 

biznes w toruniu, szkoły branżowe, technika, nabór - komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama