Rusza budowa kompleksu rekreacyjno-wypoczynkowego w Łysomicach [WIDEO]

Arkadiusz Kobyliński 20/10/2019 10:00

Gmina Łysomice ogłosiła nabór ofert na przeprowadzenie prac rozbiórkowych na byłym terenie Gminnej Spółdzielni. Ma tam powstać kompleks rekreacyjno-wypoczynkowy dla mieszkańców.

Wracamy do tematu, o którym informowaliśmy kilka miesięcy temu na “Oto Toruń”. Chodzi o przebudowę dawnych obiektów magazynowych na placu przy ul. Sadowej w Łysomicach. Władze gminy postanowiły stworzyć tam atrakcyjne miejsce do rekreacji i wypoczynku.

Warto przypomnieć, że kiedyś teren należał do Gminnej Spółdzielni “Samopomoc Chłopska”. Budynki znajdujące się na nim służyły jako magazyny oraz miejsca składowania materiałów i surowców. W momencie, gdy plac ponownie stał się własnością gminy Łysomice, zdecydowano przygotować to miejsce, tak aby służyło mieszkańcom.

Teraz rozpoczyna się jeden z etapów realizacji projektu. Lokalne władze ogłosiły nabór ofert na wykonanie zadania polegającego na rozbiórce “obiektów magazynowych i towarzyszących na terenie byłego GS.” - Propozycja cenowa winna uwzględniać wszystkie koszty związane z rozbiórką budynków i uporządkowaniem i wyrównaniem terenu, m.in. utylizację odpadów (np. azbestu, opon, śmieci rozbiórkowych, gruzu, odpadów zmieszanych itp.) oraz odzysk materiałów, które zostaną zagospodarowane przez wykonawcę - informuje Urząd Gminy Łysomice.

Przedsiębiorstwa gotowe podjąć się rozbiórki kilku obiektów (m. in. rampy, wiat, czy dwóch parterowych budynków magazynowo-gospodarczych) powinni w swoich ofertach podać cenę za wykonanie zadania oraz proponowany termin jego realizacji. Warto dodać, że przeprowadzenie tych robót nie wymaga wydania pozwolenia na rozbiórkę. Dokumenty można składać w biurze podawczym Urzędu Gminy do 31 października br. Ostateczny termin wykonania zadania to 16 grudnia br.

Później rozpocznie się realizacja kolejnych etapów inwestycji. Szacowana wartość projektu to około 1 mln 200 tys. zł. Jak możecie zobaczyć na filmie przedstawiającym wizualizację terenu, poza zmianami w samych budynkach obejmuje on również tzw. małą architekturę - ławki, tereny zielone, place zabaw i fontanny.

Do tematu będziemy wracać.

(Arkadiusz Kobyliński)

Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku

Miejsce zdarzenia mapa Toruń

gmina Łysomice, wypoczynek, rekreacja, gminna spółdzielnia, inwestycje, rozbiórka - komentarze opinie

  • Gość - niezalogowany 2019-10-22 10:10:10

    Po co dla miejscowych pijokow

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama