4°C zamglenie

Rozpoczęła się rekrutacja na UMK. W ofercie nowe kierunki!

Uczelnie wyższe, Rozpoczęła rekrutacja ofercie kierunki! - zdjęcie, fotografia

Tegoroczni maturzyści mogą już składać papiery na studia. Na portalu Oto Toruń sprawdzamy ofertę Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Oferta Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu wzbogaciła się o nowe kierunki. Także anglojęzyczne.

Wśród nowości znalazły się studia zarówno pierwszego (studia licencjackie), jak i drugiego stopnia (studia magisterskie).

Od nowego roku akademickiego 2018/2019 ta największa uczelnia w regionie planuje uruchomić diagnostykę molekularna na Wydziale Biologii i Ochrony Środowiska. Absolwenci mogą podjąć pracę w laboratoriach badawczych, analitycznych, diagnostycznych czy kryminalistycznych lub w przedsiębiorstwach produkcyjnych i handlowych związanych z różnymi gałęziami przemysłu.

Nowością jest też East and Central European Studies na Wydziale Filologicznym. Ten kierunek jest poświęcony Europie Wschodniej i Środkowej, jej kulturze, historii i życiu społecznemu. Co ważne, nowatorski system studiów pozwala na układanie studentom planu zgodnie z indywidualnymi zainteresowaniami. Absolwenci tego kierunku mogą podjąć pracę w instytucjach politycznych, biznesowych i kulturalnych zaangażowanych we współpracę międzynarodową lub w mediach.

Również na Wydziale Filologicznym powstanie kierunek filologia polska jako obca. To z kolei propozycja dla osób, dla których język polski jest językiem obcym, drugim albo odziedziczonym. Absolwenci kierunku zdobędą kompetencje do podjęcia pracy w firmach i instytucjach wymagających kontaktów biznesowych z Polską.

Wydział Filologiczny proponuje też logopedię.

fot. Adam Romański/UMK

Do nowości można też zaliczyć inżynierię biomedyczną na Wydziale Lekarskim CM UMK w Bydgoszczy i Wydziale Inżynierii Mechanicznej UTP. W tym przypadku absolwenci otrzymają podwójny dyplom. Studenci zdobędą wiedzę z zakresu inżynierii biomedycznej i materiałowej, biocybernetyki, automatyki i robotyki z elementami informatyki.

Ciekawą opcją wydaje się być także logistyka na Wydziale Nauk Ekonomicznych i Zarządzania. To kierunek od lat wyczekiwany przez kandydatów na studia.

A może zainteresuje Was terapia zajęciowa na Wydziale Nauk o Zdrowiu CM UMK w Bydgoszczy? Terapeuta zajęciowy jest zawodem regulowanym. To oznacza, że można go wykonywać jedynie posiadając odpowiednie kwalifikacje ustalone przez Ministerstwo Zdrowia.

Jest jeszcze Tourism Management na Wydziale Nauk o Ziemi we współpracy z Wydziałem Nauk Ekonomicznych i Zarządzania UMK w Toruniu. Koncentruje się na aktualnych międzynarodowych trendach i problemach zarządzania turystyką.

Szczegółowe informacje na temat rekrutacji 2018 znajdziecie na stronie umk.pl.

Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku


umk, uniwersytet mikołaja kopernika w toruniu, rekrutacja umk - komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się