Rozpoczęła się budowa nowoczesnego instytutu na UMK [FOTO]

Inwestycje, Rozpoczęła budowa nowoczesnego instytutu [FOTO] - zdjęcie, fotografia
Sara Watrak 10/08/2019 13:53

Jeden z najpopularniejszych kierunków na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika doczeka się w końcu nowoczesnej siedziby. W budynku dawnej Akademickiej Przychodni Lekarskiej powstanie Instytut Psychologii.

W 2016 roku na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu powstał nowy kierunek – psychologia. Cieszy się on dużą popularnością. Tylko w tym roku na jedno miejsce przypadało średnio 9,3 kandydata. Do tej pory studenci psychologii uczęszczali na zajęcia w różnych miejscach. Część z nich odbywała się w Harmonijce, niektóre w Collegium Humanisticum. Siedziba Katedry Psychologii przez jakiś czas znajdowała się w Akademickiej Przychodni Lekarskiej przy ul. Gagarina, później przeniesiono ją do Baszty Koci Łeb przy ul. Podmurnej.

18 lipca oficjalnie rozpoczęła się budowa Instytutu Psychologii UMK. Być może już za kilkanaście miesięcy studenci będą mogli uczęszczać na zajęcia w nowej siedzibie. Znajdzie się ona w dawnym budynku Akademickiej Przychodni Lekarskiej, który nie będzie już pełnił funkcji medycznych. Pierwszy etap robót ma się zakończyć w lipcu 2020 roku. Prace rozbiórkowe już trwają – burzone są ściany, robotnicy zajmują się także demontażem 50-letniej instalacji grzewczej. Wkrótce rozebrany zostanie również dach.

Co znajdzie się w budynku Instytutu Psychologii? Obiekt będzie miał trzy piętra. Studenci i pracownicy będą mogli korzystać z szesnastu laboratoriów, jedenastu sal dydaktycznych, ośrodka psychoterapii, czytelni z biblioteką oraz szatni. Powstanie również bar z przejściem na taras. Do dyspozycji studentów oraz pracowników będzie również strefa wypoczynkowa, a także sala konferencyjna. W nowej siedzibie powstanie też pierwszy w Polsce "skylab", czyli laboratorium zewnętrzne do badań z udziałem ptaków krukowatych.

Warto dodać, że do tej pory istniała jedynie Katedra Psychologii, natomiast 1 października do życia powołany zostanie Instytut Psychologii, w skład którego wejdą trzy katedry: Katedra Psychologii Klinicznej i Neuropsychologii, Katedra Psychologii Poznawczej i Porównawczej oraz Katedra Psychologii Społecznej i Środowiskowej. Jednak na swoją nową siedzibę Instytut będzie musiał zaczekać do czasu zakończenia prac budowlanych i rewitalizacyjnych. 

Galerię zdjęć z placu budowy znajdziecie pod tytułem newsa. 

(Sara Watrak)

fot. Andrzej Romański/UMT oraz Maciej Trojan

Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku

umk, instytut psychologii, toruń - komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama