Rolety na okna dachowe w kasecie

Dawid Nowak - blog 05/01/2019 14:34

Słoneczne poddasza, modernistyczne lofty, adaptowane strychy – z całą pewnością to okna dachowe dodają uroku tym pomieszczeniom. Światło padające z góry i refleksy tworzą klimatyczny nastrój. Jednak szereg urokliwych korzyści często przeplata się z wieloma niedogodnościami.

Takie pomieszczenia mocno się nagrzewają, a trudniej jest ukryć się przed ostrymi promieniami słońca i zasłonić okno. Roleta na okno dachowe będzie doskonałym rozwiązaniem tych problemów. Nie tylko uzupełni wystrój wnętrza, ale i pozwoli na lepszą wentylację.

Światło

Zanim zdecydujemy się na kupno rolety na okno dachowe, musimy pamiętać o tym, że naturalne oświetlenie zmienia się wraz z porami roku. Dlatego ważny jest nie tylko dobór odpowiedniej rolety, lecz i okna. Najlepsze będą okna połaciowe. Prawidłowo zamontowane zapewnią odpowiednią ilość światła przez cały rok. Z całą resztą upora się dobrze dobrana roleta, najlepiej kasetowa.

Szereg zalet

Najlepsze rolety na okna dachowe, to te w kasecie. Prowadnice przymocowane do ramy okna sprawią, że roleta nie będzie bezwiednie zwisała. Dedykowany oknom dachowym mechanizm sprężynowy zapewni odpowiednie napięcie materiału, by nie tworzyły się wypukłości.  Ten typ rolet jest łatwiejszy do czyszczenia, bardziej odporny na wilgoć i kurz. Roleta zamontowana na skrzydle okna nie tylko osłoni nasze pomieszczenie przed zbyt dużą ekspozycją na promienie słoneczne, ale i umożliwi lepszą wentylację.

Czytaj również: https://www.agatarolety.pl/blog/okna-z-roletami-jakie-do-lazienki-i-innych-pomieszczen/

Morze możliwości

Na rynku jest dostępne wiele wzorów i materiałów, rolety są wręcz szyte na miarę naszych potrzeb. A wybierać można nie tylko spośród wzorów i kolorów, ale także materiałów. W zależności od potrzeby i charakteru pomieszczenia, dostępne są rolety z tkanin odbijających światło (dzięki zastosowaniu tkaniny z posrebrzaną powłoką), zaciemniających (podgumowane) i rozpraszające światło (ograniczające wpadające do pomieszczenia światło).

Specyfika okien dachowych stanowi nie lada problem. Rolety w kasecie doskonale rozwiązują kwestie zbyt intensywnego światła i dużego nagrzewania. W dodatku są eleganckim i tanim elementem wystroju.

Rolety na okna dachowe w kasecie komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama