29°C bezchmurnie

Robert Kubica przyjedzie do naszego miasta!

Już 4 lipca w Toruniu będzie gościć jedyny Polak, który występował w Formule 1, czyli oczywiście Robert Kubica.

Robert Kubica to kierowca wyścigowy i rajdowy. Jako pierwszy Polak w historii występował w Formule 1 reprezentując barwy BMW Sauber oraz Renault. W 2008 roku wygrał Grand Prix Kanady, gdzie kilkanaście miesięcy wcześniej zaliczył bardzo groźnie wyglądający wypadek. Aktualnie jest rezerwowym zawodnikiem zespołu Williams.

Nowy team Roberta zaplanował dla niego trzy sesje treningowe w tym sezonie Formuly 1: w Hiszpanii, Austrii i Abu Zabi. Zawody w Austrii są rozgrywane od dzisiaj, dlatego Polak powinien zgodnie z założeniami zastąpić Siergieja Sirotkina i zaliczyć 90 minut jazdy podczas sesji treningowej. Niestety już jutro Rosjanin wróci do bolidu Williamsa, a Polak wyleci do Polski.

 

W kraju będzie musiał wykonać szereg obowiązków sponsorskich, które ma zapisane w kontrakcie ze swoim team'em. Jednym z nich jest przyjazd do naszego miasta. Kierowca będzie gościem specjalnym na zamkniętej imprezie w firmie Interhandler, która mieści się przy ulicy Wapiennej. To wyłączny dystrybutor maszyn JCB (od ubiegłego roku ta firma jest sponsorem zespołu Williams) na rynek polski.

Interhandler wraz z Kubicą będą w Toruniu promować swój nowy produkt, czyli 20-tonową koparkę gąsienicową z serii X. 

(Filip Sobczak)

Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku

Robert Kubica przyjedzie do naszego miasta! komentarze opinie

  • yszardek - niezalogowany 2018-06-30 20:06:54

    Panowie z redakcji najpierw kubica miał wypadek w Kanadzie A potem wygrał grand prix ;)

Dodajesz jako: Zaloguj się