27°C bezchmurnie

Robert Kościecha zdradził, dlaczego odszedł z Get Well Toruń

Robert Kościecha od 1 stycznia 2018 roku nie jest już trenerem Get Well Toruń. Miejsce 40-latka zajął Karol Ząbik.

Przypomnijmy, że w listopadzie Get Well Toruń rozpisał konkurs na nowego trenera młodzieży. Wtedy stało się jasne, że Kościecha jest na wylocie. Do Torunia zgłosiło się kilku kandydatów. Ostatecznie zarząd postawił na Karola Ząbika, który już od wtorku 28 listopada rozpoczął pracę w klubie.

Kibice i dziennikarze bardziej niż nowym nazwiskiem trenera byli zaskoczeni konkursem. Wydawało się, że stanowisko popularnego Kostka nie jest zagrożone. 40-latek miał bardzo dobry kontakt z młodzieżowcami i był komplementowany przez Jacka Frątczaka.

Menadżer Get Well Toruń jeszcze kilka miesięcy temu mówił, że Kościecha jest „fantastycznym szkoleniowcem”. Jednak po pewnym czasie zmienił zdanie i dziś nie ma wątpliwości, że to właśnie Frątczak nie chciał w Toruniu Roberta Kościechy. 

- Faktem jest, że moje relacje z Jackiem Frątczakiem nie były najlepsze. Nie będę pewnych kwestii poruszał publicznie. Więcej na pewno są w stanie powiedzieć osoby, które dobrze go znają. One wiedzą, o czym mówię. Mam swoją wizję szkoleniową i wydaje mi się, że szło to we właściwym kierunku. Zawodnicy byli zadowoleni - mówi dla portalu sportowefakty.pl Robert Kościecha.

Frątczak w rozmowie z naszym portalem zasłaniał się konkursem, który klub rozpisał w listopadzie. Urażony całym zamieszaniem Kościecha nie miał zamiaru rywalizować o swoje dotychczasowe stanowisko, dlatego nie wysłał swojego CV do klubu. 

- Robert nie zgłosił się do konkursu. My celowo od początku mówiliśmy o wizji i planie. Oczekiwałem, że ten plan zostanie przedstawiony. Próba wymuszenia formalnego tego procesu miała na celu taką refleksję. Trudno oczekiwać od klubu, żeby nie oczekiwał pomysłu od potencjalnych kandydatów na szkolenie. Zarząd chciał ustalić, czy jest zgodność pomiędzy wizją klubu i trenera. Taką wizję uzyskaliśmy od Karola Ząbika. Natomiast Robert, tak jak powiedziałem, takiej wizji nie przedstawił. Miał do tego pełne prawo. Trudno mi jego decyzję oceniać - mówił nam menadżer Get Well.

Właśnie o „wizji” wspominają obaj panowie. Frątczak i Kościecha mieli zupełnie „inną wizję” na szkolenie młodzieży w Toruniu. Dlatego byłego żużlowca Apatora w klubie już nie ma, a jego miejsce zajął Karol Ząbik.

(Filip Sobczak)

Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku


Robert Kościecha zdradził, dlaczego odszedł z Get Well Toruń komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na ototorun.pl