Radni spotkali się z przedsiębiorcami w Filmarze

Biznes, Radni spotkali przedsiębiorcami Filmarze - zdjęcie, fotografia
Portal ototorun.pl 22/02/2019 20:46

W czwartek (21 lutego) na zaproszenie Stowarzyszenia Kobiece Forum Biznesu, TNOiK Dom Organizatora oraz KPOP Lewiatan do Hotelu Filmar przybyli toruńscy radni, przedstawiciele oświaty oraz przedsiębiorcy. 

W spotkaniu uczestniczyło tylko czterech radnych, a mimo że debata poświęcona została edukacji zawodowej, nikt z Komisji Oświaty i Sportu Rady Miasta Torunia nie przyszedł. Dopisali za to przedstawiciele toruńskiej oświaty. Udział w spotkaniu wzięła dyrektor Wydziału Edukacji, byli także przedstawiciele Kuratorium Oświaty i Centrum Planowania Kariery Zawodowej WUP, dyrektorzy i pracownicy toruńskich szkól zawodowych, zarówno publicznych, jak i niepublicznych. Licznie stawili się również przedsiębiorcy z Torunia i okolic, którzy zainteresowani są współpracą ze szkołami zawodowymi i poszukujący pracowników do swoich firm. 

Podczas debaty zwrócono uwagę na zmiany w prawie oświatowym i podejściu do tematyki doradztwa zawodowego. Przedstawiciele szkół zawodowych mówili o problemie starzenia się wykwalifikowanych nauczycieli zawodu w wyniku braku zainteresowania młodej kadry, natomiast przedsiębiorcy na niedopasowanie kształcenia do potrzeb rynku pracy. Do radnych została skierowana prośba o stworzenie platformy inicjującej częstsze spotkania podejmujące problematykę edukacji zawodowej.

Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku

Radni spotkali się z przedsiębiorcami w Filmarze komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama