Radio w Toruniu i Pomorska Rozgłośnia Polskiego Radia. Od początku po czasy powojenne

STY 15
Książnica Kopernikańska w Toruniu godz: 18:00

Kiedy w Toruniu pojawił się pierwszy prywatny radioodbiornik? Co sprawiło, że w 1933 r. na radiowej antenie zamiast hejnału z Wieży Mariackiej w Krakowie, popłynął hejnał toruński? I co robili estońscy radiowcy w 1944 roku w studiu przy pl. św. Katarzyny?

Między innymi na te pytania odpowie Krzysztof Sagan. Spotkamy się z nim w wtorek, 15 stycznia, z okazji 84. rocznicy uruchomienia Rozgłośni Pomorskiej Polskiego Radia. Nasz gość opowie również o tym, jak doszło do utworzenia Rozgłośni właśnie w Toruniu – choć rozważane były też dwie inne lokalizacje – w Grudziądzu oraz w Bydgoszczy. Zdradzi również, co miało wpływ  na pomorski program radiowy. Na prelekcję, która odbędzie się w ramach cyklu Toruń miasto zabytków,  zapraszamy do Książnicy Kopernikańskiej przy ul. Słowackiego 8. Początek o godz. 18. Wstęp jest bezpłatny.

Krzysztof Sagan – radiowiec z zawodu i powołania, od lat związany z Polskim Radiem. Współtwórca serwisu RadioPolska, poświęconego radiofonii i telewizji w Polsce (kwestie odbioru i nadawania).

fot. Narodowe Archiwum Cyfrowe

Radio w Toruniu i Pomorska Rozgłośnia Polskiego Radia. Od początku po czasy powojenne komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama