Quentin Tarantino i Robert Richardson przyjadą do Torunia

Ciekawostki, Quentin Tarantino Robert Richardson przyjadą Torunia - zdjęcie, fotografia
 • Fotka nr 0 z 4
 • Fotka nr 1 z 4
 • Fotka nr 2 z 4
 • Fotka nr 3 z 4
Filip Sobczak 30/10/2019 11:00

To będzie niezwykły powrót Camerimage do naszego miasta. Do Torunia przyjadą między innymi Edward Norton, Danny DeVito i Richard Gere, a dziś (30 października) dowiedzieliśmy się, że dołączą do nich Quentin Tarantino oraz Robert Richardson.

Organizatorzy Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Autorów Zdjęć Filmowych Energa Camerimage po raz kolejny zaszokowali opinię publiczną. W środę ogłosili, że do naszego miasta przyjadą Quentin Tarantino i Robert Richardson.

Gwiazdy zaprezentują się przed toruńską publicznością podczas oficjalnej gali zamknięcia, która odbędzie się 16 listopada. Międzynarodowy Festiwal Sztuki Autorów Zdjęć Filmowych Energa Camerimage uhonoruje Roberta Richardsona oraz Quentina Tarantino Nagrodą dla Duetu Autor Zdjęć-Reżyser

Robert Richardson i Quentin Tarantino opowiadają ciekawe, wizualnie imponujące historie, które służą za przypomnienie, dlaczego wielu z nas zakochało się w kinie. Przyznajemy im tę nagrodę z ogromną przyjemnością – mówi Marek Żydowicz, dyrektor Festiwalu EnergaCAMERIMAGE.

Quentin Tarantino stał się jednym z najbardziej uznanych twórców filmowych swojego pokolenia. Dziewięć jego filmów – "Wściekłe psy", "Pulp Fiction", "Jackie Brown", "Kill Bill" oraz "Kill Bill 2", "Death Proof", "Bękarty wojny", "Django", "Nienawistna ósemka" i "Pewnego razu... w Hollywood" – było łącznie nominowanych do 24 Oscarów, zdobywając pięć, w tym dwa za scenariusze Tarantino do "Pulp Fiction" i "Django". 

Natomiast Robert Richardson wyrobił sobie reputację ambitnymi, wymagającymi emocjonalnie filmami osadzonymi w gnębionym traumatycznymi konfliktami Salwadorze ("Salwador"), rozdartym wojną Wietnamie ("Pluton") czy w samym sercu betonowo-elektronicznej dżungli Wall Street ("Wall Street"). Przez kolejne dekady nakręcił między innymi "JFK", "Pomiędzy niebem a ziemią", "Kasyno", "Aviator", "Wyspa tajemnic", "Hugo i jego wynalazek", oraz stał się mistrzem światła, cienia i kadrowania, a nakręcone przez niego projekty odmieniły sposób, w jaki oglądamy dziś filmy.

Pierwsza edycja Camerimage odbyła się w 1993 r. w Auli UMK w Toruniu. W 2000 r. Festiwal został przeniesiony do Łodzi, zaś od 2010 r. odbywał się w Bydgoszczy. Jednak kilka miesięcy temu ogłoszono, że znowu zagości w naszym mieście. Camerimage rozpocznie się 9 listopada i potrwa przez tydzień. Przyjazd na toruński festiwal wcześniej zapowiedzieli między innymi Edward Norton, Danny DeVito i Richard Gere.

(Filip Sobczak)

fot. materiały prasowe

Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku

quentin tarantino, robert richardson, toruń, camerimage, festiwal - komentarze opinie

 • Eror - niezalogowany 2019-10-30 11:13:48

  Zapowiada się festiwal przez duże "F".Szacunek dla Tumultu, chyba powrót festiwalu do Torunia tak Ich natchnął:)

 • gość 2019-10-30 11:21:01

  Trudno w to uwierzyć, ale wygląda na prawdę. Gratuluję organizatorom.

 • Gość - niezalogowany 2019-10-30 18:04:42

  Wielkie Gratulacje Brawo dla Pana Marka

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama