4°C zamglenie

Przytulić koalę, czyli wakacje w Australii

Relaks, Przytulić koalę czyli wakacje Australii - zdjęcie, fotografia

Po drugiej stronie Ziemi jest kraj, który Was zachwyci... To Australia. Właśnie ten kierunek proponujemy wspólnie z agencją turystyczną Coco Tours.

Jest daleko. To fakt. Na pewno nie będzie tanio. Też trzeba to przyznać. Ale Australia to wyjątkowy kraj pod wieloma względami. Niektórzy nawet mówią, że jest tam absolutnie wszystko. Skoro tak, to pakujemy walizki i jedziemy. Ku przygodzie!

Przede wszystkim zobaczymy tam zwierzęta, jakich nigdzie indziej raczej nie spotkamy. Koala to najlepszy tego przykład. Wyjątkowo przytulne misie. Kolejnym zwierzęcym symbolem Australii są kangury. Skaczących torbaczy jest tam aż 55 mln. Są też liczne pająki i węże, ale o nich akurat nie będziemy wspominać :)

Wyjątkowa i jedyna w swoim rodzaju jest też australijska kuchnia. Mniam, mniam! Ciekawostką jest, że Australijczycy to jedyny naród, który przyrządza potrawy ze zwierząt znajdujących się w swoim herbie, czyli sławnego kangura i strusia. Do tego kraj słynie z wyśmienitych win.

No i w końcu warto też pokonać tyle kilometrów, by zobaczyć cudowne krajobrazy i najpiękniejsze plaże - koniecznie spróbujcie surfingu na Bondi beach w Sydney!

No właśnie Sydney. Choć nie jest to stolica Australii (jest nią Canberra), to jest to największe i najpiękniejsze miasto w tym kraju. 

Najbardziej rozpoznawalnym budynkiem, jak i symbolem miasta jest Sydney Opera House (na zdjęciu).  Ogromnym zainteresowaniem, szczególnie turystów cieszy się starówka miasta The Rocks ze starymi magazynami przy zatoce Sydney Cove. Z kolei z najwyższego budynku jakim jest - Sydney Tower - można podziwiać przepiękną panoramę miasta.


Australia to gwarancja pozytywnych wrażeń. Chcecie się tam wybrać? To skorzystajcie z ofert agencji turystycznej Coco Tours.

fot. itaka.pl

Agencja turystyczna Coco Tours

Małe Garbary 21 (10:00-18:00)

792 010 515
793 110 515

Legionów 216f (10:00-20:00)

792 010 515
793 110 515

Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku 


australia, coco tours, wakacje 2018 - komentarze opinie

  • gość 2018-05-14 11:13:10

    Australia jest na mojej liście miejsc do zwiedzenia ;) Póki co podróżuję po Europie i tym się cieszę. Nauczyłam się podczas tych podróży, że wygodnie i bezpiecznie jest jechać z biurem podróży, ale tylko jeśli je sama sprawdzę. Wystarczy mi jeśli biuro ma certyfikat Rzetelna Firma- wtedy wiem, że jest wypłacalne i wrócę z wakacji o czasie.

Dodajesz jako: Zaloguj się