Przemysław Termiński wycofa się z toruńskiego żużla?

Apator Toruń, Przemysław Termiński wycofa toruńskiego żużla - zdjęcie, fotografia
Filip Sobczak 15/02/2019 13:35

Przemysław Termiński jest zły na toruński magistrat i zamierza wycofać się ze wspierania Get Well Toruń - takie informacje od kilku dni pojawiają się w środowisku żużlowym. Sam właściciel toruńskiego klubu dementuje te doniesienia.

Dokładnie 8 września 2014 roku Przemysław Termiński kupił 100 proc. akcji klubu KST Unibax Toruń od dotychczasowego właściciela, Romana Karkosika. Umowa miała warunkowy charakter, formalnie Termiński stał się nowym szefem klubu kilka miesięcy później - pod koniec października. Dlatego w tym roku minie już pięć lat odkąd jest właścicielem zespołu z ul. Pera Jonssona.

Natomiast od kilku dni w środowisku żużlowym pojawiały się informacje, że już niedługo jego przygoda z toruńskim żużlem dobiegnie końca. Podobno Termiński miał być niezadowolony z polityki wspierania sportu przez magistrat. On sam dementuje te doniesienia na łamach "Przeglądu Sportowego"

– Z miastem mamy bardzo dobre relacje, ale rzeczywiście trochę frustruję się, gdy patrzę na to, jak wspierane są kluby w innych miastach. Nie oczekuję jednak wielkiego wzrostu, bo doskonale zdaję sobie sprawę z ograniczeń - mówi w "PS" Przemysław Termiński.

Kością niezgody pomiędzy Get Well Toruń a Urzędem Miasta miały być oczywiście finanse. Klub może liczyć na 600 tysięcy złotych na działalność oraz pokrycie kosztów wykupienia licencji na Speedway Grand Prix w Toruniu. Nasz magistrat, w przeciwieństwie do innych miast, nie opłaca kosztów wynajęcia stadionu. Termiński przyznaje, że taka sytuacja go frustruje, ale to nie oznacza, że zamierza odchodzić z żużla. - Przejmując klub postawiłem sobie cel na dekadę, a na razie jestem tylko pięć lat. Nigdzie się więc nie wybieram - dodaje Termiński.

Toruński klub nie osiąga wielkich sukcesów odkąd przedsiębiorca został jego właścicielem. W ostatnich latach Get Well tylko raz osiągnął satysfakcjonujący wynik dla kibiców. W 2016 roku torunianie zdobyli srebrne medale Drużynowych Mistrzostw Polski.

(Filip Sobczak)

Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku

toruń, get well toruń, przemysław termiński, żużel - komentarze opinie

 • T twu twu twu - niezalogowany 2019-02-15 18:24:55

  Już czas! tyle syfu narobił ze już tego nie ogarnia panisko nowo bogackie dziękujemy i nie wracaj tylko zamknij za sobą drzwi koralgol

 • Gość pa pa - niezalogowany 2019-02-15 20:37:58

  Romek wruc

 • Gośćtad - niezalogowany 2019-02-17 09:25:12

  Cwaniacy dużo pustej rozmowy możecie odkupić pokażcie co na co was stać

 • gość 2019-02-22 08:25:58

  No cóż, klub torunski to juz tylko z nazwy. Trener z Zielonki, wychowanek z ..."Australii" kibice...kogo interesują kibice...

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama