Przełomowa inwestycja dla kierowców. W Toruniu ruszyła budowa parkingu Park and Ride [FOTO]

Inwestycje, Przełomowa inwestycja kierowców Toruniu ruszyła budowa parkingu [FOTO] - zdjęcie, fotografia
  • Fotka nr 0 z 3
  • Fotka nr 1 z 3
  • Fotka nr 2 z 3
Portal ototorun.pl 18/10/2019 15:42

Ruszyła budowa parkingu Park and Ride. Ponad trzydzieści miejsc do parkowania powstanie w pobliżu pętli MZK przy ul. Turystycznej w Kaszczorku.

Park and Ride, czyli Parkuj i Jedź to rodzaj parkingów zlokalizowanych w pobliżu peryferyjnych przystanków przeznaczony głównie dla kierowców, którzy chcą pozostawić pojazd na obrzeżach miasta i kontynuować podróż autobusem lub tramwajem.

- Bliska lokalizacja przystanku zapewnia szybkie dotarcie na przystanek. Powstający przy ul. Turystycznej parking będzie spójny z otoczeniem - zapowiada Agnieszka Kobus-Pęńsko, rzecznik prasowy Miejskiego Zarządu Dróg w Toruniu.

Inwestycja zakłada 34 miejsca parkingowe, w tym dwa dla osób niepełnosprawnych. Poza tym wykonana zostanie droga manewrowa, zieleń izolacyjna, która odgrodzi parking od istniejących zabudowań. W ramach tego zadania powstanie również oświetlenie.

- Na parkingu zostanie ułożona nawierzchnia przepuszczająca wody opadowe oraz roztopowe. Z kolei na drodze manewrowej zostanie ułożona betonowa kostka - dodaje Agnieszka Kobus-Pęńsko z MZD.

Jak podkreślają drogowcy, inwestycja jest realizowana w formule projektuj i buduj. To oznacza, że wykonawca najpierw zaprojektował parking i uzyskał wszystkie niezbędne decyzje i pozwolenia, a teraz rozpoczął budowę. Łączny koszt to 342 tys. zł.

Inwestycja zostanie oddana do użytku na początku grudnia.

(AM)

fot. Miejski Zarząd Dróg w Toruniu

Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku

 

park and ride, kaszczorek, toruń, turystyczna, parking - komentarze opinie

  • gość 2019-10-18 20:01:02

    Absurd

  • Gość - niezalogowany 2019-10-19 04:41:04

    Ale glupi pomysł

  • gość 2019-10-19 06:48:40

    Wywalanie kasy w błoto, a przy tym niszczenie lasu.

  • tom - niezalogowany 2019-10-19 07:27:56

    hmm a może mi ktoś podać jakie linie autobusowe i tramwajowe tam jeżdżą i z jaką częstotliwością i gdzie nimi można się dostać ? I czy one są zachęcające do zostawienia tam samochodów, bo komunikacją łatwiej i wygodniej ?

    bo ja mam wątpliwości :

  • Gość - niezalogowany 2019-10-19 07:38:42

    Chory pomysł. A już mieszkańcom tego domku, który widać na zdjęciu to szczerze współczuję

  • Gość - niezalogowany 2019-10-19 08:34:33

    Może by tak od strony Wrzosów taki parking wybudować.

  • Gość - niezalogowany 2019-10-21 06:56:41

    A kiedy nasi rajcy pomyślą o starówce to jest śmieszne że nie potrafią przez tyle lat czegoś sensownego wymyślić

  • Gość - niezalogowany 2019-10-21 17:28:13

    Autobusy kursują tam tak rzadko, że stawianie takich budowli jest bezcelowe. Poza tym zwykły parking pod gołym niebem jest tańszy, ładniejszy i nie zasłania krajobrazu.Ktoś jednak pewnie zarobił na tej inwestycji.

  • GośćTomek - niezalogowany 2019-10-21 21:27:12

    Już jedną przełomowa inwestycja była! Nowy odcinek Szosy Chełmińskiej i po nie całym roku od oddania buble! Skręt w Żwirki, a potem przeróbka na zawrotki na WRZOSY. Pytam się kto w tym Zarządzie dróg zatwierdza te pomysły. Przecież te przeróbki nie są za darmo. Urzędnik za to nie płaci, ale Pani rzecznik znowu powie, że to było przemyślane. Skandal. Wywalane są pieniądze w błoto. A dojazd do tymczasowego mostu to farsa. Niech Ktoś przedstawi jak będzie zorganizowany ruch.! Na poważnie! Mieszkaniec Nieszawki-
    pracujący na Polnej. Dotychczasowy czas przejazdy 30min.pozdrawiam

  • Tom - niezalogowany 2019-10-23 10:23:07

    do poprzedniego o autobusach:
    Tam mamy dwie linie:
    23 - do św Katarzyny - kursuje dwa razy na godzinę lub raz na godzinę .
    46 - na Rubinkowo - raz na godzinę i to nie zawsze.
    39 - na Grębocin - baaardzo rzadko.

    Jak chcę się dostać do centrum to muszę ok pól godziny lub prawie godzinę czekać na autobus !
    A przez 30 mm to ja dojadę z Kaszczorka aż do Motoareny, nawet jeśli korki będą ! A na pewno do centrum ze znalezieniem tu miejsca postojowego.
    Więc pytam :
    dla kogo ten park&ride w tym rejonie ?
    kto z niego będzie korzystał ?
    Urzędnicy pochodzący z tych rejonów dla przykładu , że tak należy ?
    Wątpię, bo nawet oni wiedzą, że lepiej jechać do centrum i tam parkować.

  • Tom - niezalogowany 2019-10-23 10:25:45

    trzy linie zamiast dwie, mój błąd ale 39 nie brałem na początku pod uwagę bo prawie nie jeździ.

  • lol - niezalogowany 2019-11-02 14:38:38

    JAKI ZAAALL... A NA OSIEDLACH ZLKWIDOWANO ZIELEN , I NIE ZROBIONO NICZEGO SENSOWNEGO BY POWSTALY RENTOWNE INWESTYCJE, BUBEL NP MOST DROGOWY , ZAL.PL JUZ NIE CHCE TEGO OOISYWAC.

    BRAWA DLA DEBILI.. JUZ WIDZE JRK LUDZIE JADA SPIEPSZONYM MZK GDZIE TRZEBA KASOWAC 10 BILETOW BY DOJECHAC DO CELU BO INFRASTRUKTURA MZK TO LIPA JAK CALOSC WLODARZY

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie