Przełomowa inwestycja. Most kolejowy w Toruniu nie tylko dla pociągów!

Inwestycje, Przełomowa inwestycja kolejowy Toruniu tylko pociągów! - zdjęcie, fotografia
Portal ototorun.pl 17/07/2019 09:19

Most kolejowy im. Ernesta Malinowskiego w Toruniu zyska dodatkowe funkcje. To dobra informacja dla pieszych i rowerzystów.

Jak już Was informowaliśmy w poniedziałek na portalu "Oto Toruń", Miasto rozstrzygnęło przetarg na opracowanie projektu dla modernizacji linii kolejowej nr 353 między stacjami Toruń Główny i Wschodni. To zadanie za 11,8 mln zł (brutto) wykona Transprojekt Gdański.

Zakres prac obejmuje między innymi przebudowę dworców Toruń Wschodni i Toruń Miasto, dobudowę drugiego toru pod placem Pokoju Toruńskiego i przedłużenie przejścia podziemnego na Dworcu Miasto. Poza tym na toruńskim moście kolejowym, który jak na razie przeznaczony jest tylko dla pociągów, powstanie kładka pieszo-rowerowa (chodnik dla pieszych i ścieżka rowerowa). To przełomowa inwestycja.

Także sama przeprawa doczeka się generalnego remontu. - Charakterystyczny most kratownicowy o pięciu łukach zostanie zabezpieczony przed korozją. Wyremontowane będą elementy konstrukcji oraz wymienione zostaną tory. Prędkość docelową określono na 60 km/h (do km 137,850) i 100/120 km/h dla pociągów towarowych i pasażerskich (od km 137,850) - informuje biuro prasowe PKP S.A. 

Modernizacja linii kolejowej nr 353 to wspólny projekt transportowy Miasta, PKP PLK i PKP S.A. Na realizację zamówienia (opracowanie dokumentacji projektowej) przeznaczono 928 dni od momentu podpisania umowy, jednak nie później niż do 30 listopada 2021 roku.

(AM)

fot. ilustracyjne

Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku

most kolejowy toruń, toruń, toruń inwestycje - komentarze opinie

  • Fred - niezalogowany 2019-07-17 12:19:43

    No i dobrze, że miasto stawia na rowery :)

  • Gość - niezalogowany 2019-07-18 11:31:58

    Rowery to przyszłość miast, co widać po naszych zagranicznych sąsiadach.

  • luzak - niezalogowany 2019-07-19 20:01:50

    Rowery to przyszłość - to prawda. Problem w tym że zbyt dużo linii kolejowych zostaje rozbieranych właśnie z myślą o rowerach. To powoduje iż mamy więcej aut w mieście i koło się zamyka

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama