12°C bezchmurnie

Przedsiębiorstwo z Torunia kupiło działkę na JAR-ze za miliony. Co powstanie przy Fortecznej?

Biznes, Przedsiębiorstwo Torunia kupiło działkę miliony powstanie Fortecznej - zdjęcie, fotografia

Miasto sprzedało dziś działkę na osiedlu JAR za ponad trzy i pół miliona złotych. Co powstanie przy Fortecznej?

Dziś (6 marca) w Wydziale Gospodarki Nieruchomościami w Toruniu odbył się przetarg na działkę przy ulicy Fortecznej 15 na JAR-ze. Rywalizację wygrała firma BUD-TECH Sp. z o.o., której siedziba znajduje się na Szosie Chełmińskiej w Toruniu. Przedsiębiorcy muszą teraz wpłacić do miejskiej kasy dokładnie 3 535 000 złotych.

- Nieruchomość  znajduje się w przemysłowej części osiedla po Jednostce Armii Radzieckiej - mówi Łukasz Drygalski z Centrum Wsparcia Biznesu. Atrakcyjny teren przy ulicy Fortecznej 13  jest położony w obrębie Strefy Inwestycyjnej Toruń-Północ. Jednym z jej  atutów jest bliskość drogi krajowej nr 91. Działka ma powierzchnię ponad 2,3 ha. 

Oczywiście firma BUD-TECH zamierza teraz zainwestować na JAR-ze. Miejscowy plan zagospodarowania informuje nas, że działka może zostać przeznaczona pod usługi lub produkcję. Jednak oczywiście BUD-TECH znany jest z realizacji  bloków mieszkalnych, domów i obiektów użyteczności publicznej.

- Jednak w związku z nową inwestycją chce poszerzyć swoją działalność także o usługi i produkcję - dodaje Drygalski.

To nie jedyna działka, która miasto ma do zaoferowania na JAR-ze. Za drugi teren, przy ulicy Fortecznej 13, cena wywoławcza wynosi 3 200 000 złotych. 

Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku 


Przedsiębiorstwo z Torunia kupiło działkę na JAR-ze za miliony. Co powstanie przy Fortecznej? komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się