17°C bezchmurnie

Przed nami wielki rajd rowerowy w Toruniu. Każdy może wziąć udział

Rowery, Przed wielki rowerowy Toruniu Każdy może wziąć udział - zdjęcie, fotografia

Marszałek województwa Piotr Całbecki zaprasza na cykl rodzinnych rajdów rowerowych we Włocławku, Inowrocławiu, Grudziądzu, Bydgoszczy i Toruniu „Kujawsko-Pomorskie – Ku Niepodległej”, organizowanych przez Urząd Marszałkowski z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości.

- To kolejne wydarzenia organizowane przez samorząd województwa w ramach regionalnych obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości. Do udziału w rajdach zapraszamy wszystkich miłośników aktywnego wypoczynku na dwóch kółkach – zachęca marszałek Piotr Całbecki. 

Pierwszy rajd – Szlakiem Męczeństwa Rodziny Migdalskich – odbył się 15 września we Włocławku. Kolejny 22 września w Inowrocławiu, a w ubiegłym tygodniu (29 września) na trasie w okolicy w Grudziądza. Terminy kolejnych rajdów:

- 6 października – w Bydgoszczy,

- 13 października –w Toruniu

Zapisy i więcej informacji o wszystkich rajdach tutaj 

- Na trasie rajdów znajdują się regionalne miejsca pamięci narodowej oraz inne ważne punkty związane z przeszłością i tradycją regionu. W programie każdego wydarzenia także konkursy z nagrodami przybliżające tematykę odzyskania przez Polskę niepodległości oraz pokazy grupy rekonstrukcyjnej - mówi rzecznik marszałka województwa Beata Krzemińska.

Pierwszych 400 zarejestrowanych osób na każdy z rajdów otrzyma pakiet startowy, w który wchodzi pamiątkowa koszulka akcji oraz numer startowy. Każda z osób, która ukończy rajd otrzyma pamiątkowy medal nawiązujący do danego miejsca odbywania się rajdu oraz wodę na starcie i posiłek regeneracyjny na mecie. Główną nagrodą konkursową jest rower sportowy.

Najbliższy rajd odbędzie się w sobotę (6 października) w Bydgoszczy i okolicy. Start (godzina 11) i meta na stadionie przy ulicy Sielskiej w Fordonie. Na trasie przejazdu znajdzie się Dolina Śmierci oraz pomnik Poległych na Rynku w Starym Fordonie.

Partnerem modułu jest Województwo Kujawsko-Pomorskie.


Przed nami wielki rajd rowerowy w Toruniu. Każdy może wziąć udział komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się