Przed nami spory remont nad ulubionym jeziorem mieszkańców Torunia

Inwestycje, Przed spory remont ulubionym jeziorem mieszkańców Torunia - zdjęcie, fotografia
  • Fotka nr 0 z 3
  • Fotka nr 1 z 3
  • Fotka nr 2 z 3
Arkadiusz Kobyliński 06/11/2019 09:45

Gmina Łysomice podpisała umowę poddzierżawy części jeziora w Kamionkach Małych od Skarbu Państwa. Dzięki temu może przeprowadzić planowany remont pomostu nad ulubionym miejscem letnich wypadów mieszkańców Torunia i okolic.

W październiku w siedzibie Starostwa Powiatowego w Toruniu Polski Związek Wędkarski Okręg Toruński, który od Skarbu Państwa wydzierżawia Jezioro Kamionki zawarł z Gminą Łysomice umowę poddzierżawy. Oznacza to, że gmina będzie mogła korzystać z tego terenu przez najbliższe lata. Daje to też szansę na przeprowadzenie planowanych prac rewitalizacyjnych.

– Podpisanie umowy umożliwi Gminie Łysomice wyremontowanie i zmodernizowanie pomostu wykorzystywanego jako część kąpieliska, a następnie oddanie go do eksploatacji lokalnej społeczności - informuje Starostwo Powiatowe w Toruniu. 

Warto podkreślić, że Starosta Toruński jest w tej umowie przedstawicielem właściciela jeziora, czyli Skarbu Państwa i właśnie on będzie czuwał nad tym, aby pogodzić interesy zainteresowanych stron. Przede wszystkim chodzi o wędkarzy oraz osoby korzystające z rekreacji i wypoczynku nad jeziorem w Kamionkach Małych. 

Przygotowania do tej inwestycji trwały od lata. Teraz niezbędne do remontu elementy trafiły już do tartaku, gdzie trwa ich obróbka i są przygotowywane do rozpoczęcia remontu. Ich przeprowadzeniem zajmie się wojsko, co jest rozwiązaniem, pozwalającym ograniczyć koszty. Od poniedziałku (4 listopada) żołnierze pracują na miejscu. 

(Arkadiusz Kobyliński)

fot. Starostwo Powiatowe w Toruniu

Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku

jezioro, kamionki małe, remont, pomost, gmina łysomice - komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama