Przed nami Kryterium Asów z udziałem Mistrza Świata w Lubiczu

Wydarzenie, Przed Kryterium Asów udziałem Mistrza Świata Lubiczu - zdjęcie, fotografia
  • Fotka nr 0 z 3
  • Fotka nr 1 z 3
  • Fotka nr 2 z 3
Arkadiusz Kobyliński 04/10/2019 11:27

XII kolarskie Kryterium Asów i Mistrzostwa Województwa Kujawsko-Pomorskiego w tej dyscyplinie sportu odbędą się w niedzielę (6 października) w Lubiczu Górnym. Zanosi się na spore zmiany w organizacji ruchu.

Zapowiadany wyścig to inauguracja XII już serii Kryterium Asów. W ramach zawodów poznamy też najlepszych zawodników w naszym województwie. Organizatorami wydarzenia są: Wójt Gminy Lubicz, Akademia Michała Kwiatkowskiego Toruń CCC Copernicus oraz KS Sprint Grębocin. 

W wyścigu weźmie udział liczne grono zawodników, gdyż obejmuje on niemal wszystkie kategorie wiekowe: żak, młodzik, junior młodszy, junior, orlik, elita i masters. Trasa wyścigu przebiegać będzie ulicami: Piaskową, Polną, Lipnowską i Bankową ze startem i metą na ul. Piaskowej. Te ulice będą wyłączone z ruchu pojazdów na czas trwania zawodów.

Już o godzinie 10:45 zacznie się rejestracja zawodników w biurze zawodów. O 12:00 start pierwszych zawodników. Wręczenie nagród i zakończenie imprezy o 16:00. W tym czasie planowana jest zmiana organizacji ruchu. Konieczny więc będzie wybór innej trasy. – W godzinach 12.00-16.30 zmieni się także trasa autobusu linii 35  - informuje Urząd Gminy Lubicz. (Trasę “35” wyznaczoną na ten czas znajdziecie w galerii pod tytułem newsa). 

Oprócz inauguracji rywalizacji w zawodach kolarskich w tym sezonie turniej ma także promować kolarstwo. Dlatego organizatorzy postanowili zaprosić gwiazdy tej dyscypliny. W związku z tym zaplanowano rundę honorową z udziałem Mistrza Świata z 2014 roku Michała Kwiatkowskiego, zawodników oraz władz gminy.

(Arkadiusz Kobyliński)

fot. Wikipedia

Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku

Przed nami Kryterium Asów z udziałem Mistrza Świata w Lubiczu komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama