Przed nami kolejna edycja Biegu Wałem Wiślanym

Inne dyscypliny, Przed kolejna edycja Biegu Wałem Wiślanym - zdjęcie, fotografia
Portal ototorun.pl 19/08/2019 04:53

Już 15 września 2019 r. odbędzie się trzecia edycja Biegu Wałem Wiślanym o puchar Wójta Gminy Wielka Nieszawka.  Zapoczątkowana w 2017 r akcja z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem uczestników oraz kibiców.

Od ubiegłego roku Bieg został wzbogacony o specjalne dystanse dedykowane dzieciom: 500 oraz 1000 m. Wpisowe dla dzieci jest bezpłatne. Dorośli pobiegną na dystansach 5 lub 10 km. Biegacze wystartują z terenu Centrum Sportu i Rekreacji Olender w Wielkiej Nieszawce. Trasa prowadzi przez wał przeciwpowodziowy w kierunku Olenderskiego Parku Etnograficznego w Wielkiej Nieszawce. Na mecie każdy uczestnik otrzyma pamiątkowy medal, zawodnicy, którzy znajdą się na podium zostaną nagrodzeni pucharami. 

Bieg przyciąga uczestników również atrakcyjnymi nagrodami, który może zdobyć każdy zawodnik ponieważ są one przyznawane w trakcie konkursu/quizu po zakończonym biegu.  W ubiegłym roku rozlosowano m.in. pobyt dla dwóch osób w hotelu, udostępnienie markowego samochodu na weekend (z pełnym bakiem paliwa), zestawy kosmetyków samochodowych, vouchery na usługi w punktach Partnerów Biegu oraz liczne nagrody rzeczowe.

Bieg jest bardzo atrakcyjny zarówno ze względu na walory krajobrazowe, jak i poprzez podwyższony poziom trudności wynikający z warunków terenowych, jakie stwarza ukształtowanie wiślanego wału. Obecnie jest to jedyny odcinek wałów przeciwpowodziowych przy Wiśle, wykorzystywany do tego rodzaju rekreacji.

Zapisy cały czas trwają on-line, a wpisowe wynosi 40 zł. Na stronie www.olender.info należy wybrać zakładkę „Bieg”, gdzie znajduje się link do strony zapisów. Można również skorzystać z bezpośredniego linku: http://sts-timing.pl/event/iii-bieg-walem-wislanym-2/ Osoby, które podejmą decyzję o udziale w Biegu w ostatniej chwili będą mogły się zapisać w dniu imprezy (60 zł).

Organizatorzy zawsze starają się uatrakcyjnić wydarzenie poprzez imprezy towarzyszące. W tym roku będzie to pokaz sztuk walki oraz prezentacja możliwości Strongmanów. 

Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku

Reklama

Przed nami kolejna edycja Biegu Wałem Wiślanym komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama