Przed nami Forum Przedsiębiorczości Akademickiej 2018

Wydarzenie, Przed Forum Przedsiębiorczości Akademickiej - zdjęcie, fotografia
Portal ototorun.pl 07/11/2018 08:20
LIS 14
Aula UMK godz: 09:00

W jaki sposób uzyskać przewagę konkurencyjną na rynku? Skąd pozyskać środki na rozwój działalności gospodarczej? Jak wygenerować innowacje w firmie? Jakie korzyści może przynieść współpraca biznesu i nauki?

Na te pytania i wiele innych można będzie uzyskać odpowiedź podczas „Forum Przedsiębiorczości Akademickiej”, które po raz szósty odbędzie się w środę 14 listopada 2018 r.  w Auli UMK w Toruniu, organizowane przez Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości UMK. „Forum Przedsiębiorczości Akademickiej” to impreza wystawienniczo-szkoleniowa. Ponad 50 przedsiębiorstw z całej Polski zapowiedziało obecność i chęć nawiązania lub podtrzymania kontaktów z naukowcami w zakresie wprowadzania innowacji.

Podczas „Forum” przedsiębiorcy mają szansę nie tylko nawiązać kontakty z naukowcami, ale też dowiedzą się, w jaki sposób zaprojektować innowacje w swojej działalności gospodarczej. Odbędzie się prezentacja oferty Narodowego Centrum Badań i Rozwoju nt. możliwości pozyskania finansowania wspólnych przedsięwzięć naukowców i przedsiębiorców.

Tegoroczna edycja „Forum” rozpocznie się od wystąpienia Sergeya Yatsunenki, który poprowadzi wykład inauguracyjny pt.”Innowacyjne Innowacje, czyli w jaki sposób tworzyć Innowacje przy pomocy TRIZ (Teoria Rozwiązywania Innowacyjnych Zadań)”. Metoda pozwalająca właściwie każdemu na skuteczne tworzenie innowacji. Nie trzeba mieć talentu Leonarda da Vinci, aby tworzyć nowe produkty, usługi i technologie. Dla chętnych Pan Sergey Yatsunenko poprowadzi warsztaty wprowadzające w świat TRIZ.

W Polsce przedsiębiorcy boją się innowacji ze względu na koszty i nie mają przekonania do efektywnej współpracy z nauką. Ponieważ nie ma innej metody wzrostu konkurencyjności gospodarki niż skutecznie wdrażanie innowacji w każdej branży, chcemy przedsiębiorcom pokazać narzędzia, za pomocą których wygenerują większe zyski i zyskają nowe rynki zbytu swoich towarów i usług.

Podczas „Forum” można będzie uczestniczyć w spotkaniu z profesorem Wojciechem Nowakiem a Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, który opowie jakie korzyści może uzyskać przedsiębiorca ze współpracy z Uczelnią na przykładzie Centrum Energetyki AGH. Pani Justyna Cięgotura – kierownik Działu Transferu Technologii PPNT, postara się przedstawić możliwości adoptowania w Polsce modelu komercjalizacji z USA.

„Forum” to przede wszystkim spotkania przedsiębiorców z naukowcami UMK. Chcemy stworzyć okazję do poznania wzajemnych oczekiwań i zaprezentowania możliwości i wizji współpracy.

Przedsiębiorcy będą mogli u źródła uzyskać informacje w jaki sposób i na jakie działania mogą pozyskać pieniądze na rozwój firmy oraz jak skutecznie rozwinąć swój biznes, ponieważ specjaliści z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju przedstawią aktualną ofertę dofinansowania.

Na szkolenia trwają zapisy: https://innowacje.umk.pl/rejestracja/

Wszelkich dodatkowych informacji udzielą organizatorzy z AIP UMK: [email protected]

„Forum” przygotowane jest w ramach Projektu „KUBUS- Komercjalizacja Uniwersyteckich Badań i Usług” w Programie MNiSW „Inkubator Innowacyjności+”

14 listopada 2018 r., Aula UMK, od godz. 9.00 do 15.00. Więcej informacji na www.innowacje.umk.pl

Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku

Przed nami Forum Przedsiębiorczości Akademickiej 2018 komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Usługi rachunkowo-księgowe

Licencjonowane Biuro Rachunkowe Emilia Dryps: - uprawnienia Ministra Finansów, wieloletnie doświadczenie, - KPiR, ryczałt ewidencjonowany, -..


Reklama
 Reklama