Przed kierowcami wyjątkowo trudne dni. Drogowcy: pod Toruniem mogą tworzyć się korki

Drogi, Przed kierowcami wyjątkowo trudne Drogowcy Toruniem mogą tworzyć korki - zdjęcie, fotografia
Portal ototorun.pl 01/12/2019 16:28

Ważna informacja dla kierowców. Jutro rusza remont drogi w Łysomicach pod Toruniem. Spodziewajcie się sporych utrudnień.

Uwaga kierowcy! Jutro (2 grudnia) rozpocznie się cząstkowy remont nawierzchni drogi krajowej nr 91 w miejscowości Łysomice pod Toruniem. Jak informuje nas Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Bydgoszczy, prace będą prowadzone od strony Torunia do skrzyżowania drogi nr 91 z drogą wojewódzką 552.

- Pojawią się zwężenia i ograniczenia prędkości - zapowiada Tomasz Okoński, Główny Specjalista ds. Komunikacji GDDKiA w Bydgoszczy. - W związku z dużym natężeniem ruchu na tym odcinku, mogą tworzyć się spore korki.  Prosimy o ostrożność i  uważne spoglądanie na znaki.

Utrudnienia potrwają do środy.

Jak już Was informowaliśmy na portalu "Oto Toruń", roboty prowadzone są też na ul. Grudziądzkiej, to jedna z tras wylotowych z miasta. Ta inwestycja to pierwszy etap przebudowy drogi krajowej nr 91 w ciągu ul. Grudziądzkiej, która docelowo będzie rozbudowana aż do granicy miasta.

- W ramach prac przebudujemy skrzyżowanie Polnej (nowej) Grudziądzkiej i Celniczej. Obecnie są to dwa skrzyżowania, które zastąpi rondo turbinowe - wyjaśnia Rafał Wiewiórski, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg w Toruniu.

Budowa ronda ma usprawnić ruch i poprawić bezpieczeństwo. 

- W ramach inwestycji połączone zostaną ciągi rowerowe ulic Grudziądzkiej, Polnej (nowej) i Fortecznej. Na odcinku od ul. Polnej do projektowanego ronda wyremontowane zostaną nawierzchnie ciągu pieszego i rowerowego. Poprawi się także komfort dojazdu do jednej z największych toruńskich nekropolii - dodaje Rafał Wiewiórski.  

Prace potrwają do końca września przyszłego roku.

(AM)

fot. GDDKiA w Bydgoszczy

Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku

utrudnienia, drogi, remont, toruń, łysomice - komentarze opinie

 • Gość - niezalogowany 2019-12-02 16:40:31

  Geniusze z MZD Toruń zamknęli na ponad rok strategiczną wylotowke z Torunia Jeden pas!!!!! Korki są na wszystkich drogach od Grudziadzkiej a na polnej w godz 14-17 korek do prawo skrętu w Grudziądzka aż do Batorego

 • Gość 2 - niezalogowany 2019-12-02 18:58:21

  Kto wymyślił tam jeden pas do jazdy prosto i w prawo , a dwa pasy do skrętu w lewo jak 20% jeździ w lewo , a 80% prosto i w prawo . Brawo za pomysł . Najgorsze jest to , że nikt tego nie koryguje , a MZD w Toruniu się tym nie przejmuje .

 • GośćB - niezalogowany 2019-12-03 12:07:39

  Nie wiem skąd te dane, że 20% skręca z Polnej w Grudziądzką w lewo, a 80% w prawo...
  To był akurat bardzo dobry ruch ze zrobieniem dwóch pasów w lewo, aczkolwiek teraz, na czas braku wylotu z Celniczej w prawo w Grudziądzką mogliby to faktycznie tymczasowo zmienić.

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama