29°C bezchmurnie

Prezes Włókniarza Częstochowa: Myślałem, że Grudziądz jeździ dla siebie

Get Well Toruń, Prezes Włókniarza Częstochowa Myślałem Grudziądz jeździ siebie - zdjęcie, fotografia

Już w najbliższy czwartek (30 sierpnia) dowiemy się, czy Get Well Toruń pojedzie w fazie Play-Off PGE Ekstraligi.

W tej chwili podopieczni Jacka Frątczaka zajmują czwarte miejsce w tabeli, które gwarantuje start w rundzie finałowej. Get Well ma tyle samo punktów (18), co Włókniarz Częstochowa, ale torunianie zgarnęli bonusa w dwumeczu z ekipą Marka Cieślaka i to właśnie im, według regulaminu, należy się wyższa lokata.

Jednak ta sytuacja może się zmienić już w najbliższy czwartek. Właśnie wtedy zostanie rozegrany zaległy mecz 14 kolejki PGE Ekstraligi: Włókniarz Częstochowa - GKM Grudziądz. Drużynie spod Jasnej Góry wystarczy zaledwie jeden punkcik, żeby wyprzedzić Get Well.

Natomiast GKM po ostatniej kolejce jest już pewny szóstego miejsca (nawet ich ewentualna wygrana za trzy punkty nic nie zmieni). Aczkolwiek grudziądzanie na pewno nie oddadzą tego spotkania za darmo. Żużlowcy będą walczyć nie tylko o zwycięstwo, ale także o pieniądze, które są do zgarnięcia za punkty.

Ponadto na klubowym fanpage’u GKM-u Grudziądz pojawił się kilka dni temu post: „Podsumowujemy ostatnią niedzielę rundy zasadniczej Speedway Ekstraliga. Czekamy na potwierdzenie nowego terminu spotkania w Częstochowie. Nasze zwycięstwo pomoże... drużynie Get Well Toruń.”

Zdziwiony takim wpisem był między innymi prezes Włókniarza Częstochowa Michał Świącik, który na swoim profilu na Facebook’u napisał: „Na oficjalnym fanpage GKM taki wpis? Ja myślałem, że Grudziądz jeździ dla siebie :)”

W Toruniu również nie ukrywają, że liczą na ambitną postawę GKM-u w czwartkowym starciu. - Nie ma wielkiej radości, bo patrząc na mój zespół mam więcej nerwów. Uważam, że stać byłoby nas w tym sezonie na duży wynik, ale, jak widać, muszę być po prostu cierpliwy. Teraz nic nie zależy od nas, a gdy w niedzielę zależało to zrobiliśmy swoje - powiedział Jacek Frątczak

Przełożony mecz Włókniarz Częstochowa - GKM Grudziądz odbędzie się w czwartek o 19:30. Bezpośrednią transmisję z tego spotkania przeprowadzi stacja nSport+.

(Filip Sobczak)

Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku


Prezes Włókniarza Częstochowa: Myślałem, że Grudziądz jeździ dla siebie komentarze opinie

  • gość 2018-08-28 13:14:45

    Mam nadzieję,że po pechu drużyny z Torunia (dwa razy brakło 1 pkt) w końcu szczęście się uśmiechnie ! :)

Dodajesz jako: Zaloguj się